Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Anyummal összekaptunk hogy miért nrm mehetek lovardába. Régen jártam nagyon sokáig de eladták a lovat amin lovagoltam. Azt mondta nem fog heti 3500 forintot lovacskázásra költeni. Erre felhoztam neki hogy miért, nekem tetszik hogy heti 4000-et szántok a cigire? Azt mondta erről nem nyit vitát. A fejéhez vágtam hogy ezzel kinek tesznek jót? A saját és mások egészségére káros + semmi haszna a ciginek. Ha leszoknának róla az ő egészségük is javulna és én is tanulhatnék lovagolni. Nem szólt semmit és elment. Az életbe nem tudnak leszokni arról az átkozott cigiről. Múltkor fizu előtt álltunk vásárolni kellett sulira, kis összegért vásároltuk a legfontosabbakat, azt mondta majd fizukor a többit. De a második bolt amit meglátogattunk a dohányos volt aznap. Felhoztam neki mi lenne ha elmennék dolgozni mert sokan járnak az osztályból is. (Feketén mert 14 évesek vagyunk) Azt mondta nem mert túl hülye vagyok hozzá. Most hogy járjak így el lovagolni? Nagyon szeretnék mert jó barátnőm az edző és ugrathatnék is. Annyira idegesítenek néha Ezzel a cigivel. Segítsetek kérlek.

2017. szept. 3. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Hiába van igazad, egy dohányos olyan függőségben él (testi és mentális) hogy nem tudják egyik napról a másikra letenni, a leszokásba belekezdők csak töredéke tudja megállni a folytatást. Hiába akarja, nem tudja letenni, így ezen napi vitát és feszültséget gerjeszteni értelmetlen és csak az otthoni hangulatra nyomja a bélyegét.


Az egyetlen értelmes dolog amit tehetsz hogy felülkerekedsz a saját igényeiden és kibírod amíg legálisan dolgozhatsz és akkor abból lovagolsz.


Amúgy nem a dohányosokat védve, de képzeld bele magadat a helyébe: az ami a ló megvonása neked, ugyanolyan a cigi megvonása is (csak logikailag, amúgy a nikotinmegvonásban ténylegesen szenvednek az emberek az elején). A felnőtt megdolgozott érte így ő jogosan megveszi magának a cigit. Tehát a kiskapu itt az marad, hogy neked is meg kellesz dolgoznod érte.

2017. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igaz, de nem is akarják letenni sajnos...akkor majd 2 év múlva lovagolok..
2017. szept. 3. 12:25
 3/5 anonim válasza:
Az ő pénze, valószínűleg ő is dolgozik meg érte, ergo arra költi amire akarja. Lehet hogy a cigi neki stresszoldást jelent. Anno én is szívesebben mentem volna nyaralni mint hogy otthon nézzem anyámat ahogy cigizek de basszus milyen jogon kértem volna számon rajta az ö saját pénzét?? Amúgy meg kérdezd meg a lovardát hogy ha besegítenél nekik ebben abban nem kaphatnál e órát cserébe. Nyiregyen nem egy ismerősöm így csinálta
2017. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg mondd anyádnak, hogy rászoktál te is, adjon pénzt cigire. Így előbb-utóbb lenne pénzed lovagolni.
2017. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon jó volt, jót nevettem. :D
2017. szept. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!