Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Őszintén van bármi értelme is...

Őszintén van bármi értelme is villámlás esetén áramtalanítani a gépeket?

Figyelt kérdés
Hogyan tud kárt tenni benne? És egyáltalán mennyi a valószínűsége, hogy majd pont az én házam tájékán okoz kárt?

2017. szept. 3. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel létezik a viharkár (mint esemény) és nem légből kapott dolog így van reális veszélye. Ez pont olyan mint a betörés, autóbaleset vagy bármi más rossz dolog: amíg nem veled történik addig nem érdekel mert nincs a te életedre hatással. De ha veled történik meg, az már szar dolog lesz amikor kirámolják a házad vagy eltörik valamid vagy épp tönkremegy minden elektromos berendezés ami bedugva maradt. Azt nem lehet megjósolni hogy mikor fog pont hozzád vagy a közeledbe villám csapni, de a mindenkori esélye megvan viharos időben. A legkevesebb amit tehetsz az ilyen irányú védelem (bár fizethet a biztosító ha van ilyen kötve, mégis kellemetlen esemény).
2017. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

 

Ha az áramtalanítás azt jelenti nálad, hogy kikapcsolod a készüléket, akkor valóban nem sok értelme van, mert ha az elektromos hálózatba csap a villám, akár kilométernyire tőled, okozhat olyan feszültséglöketet, hogy amit elér, az megdöglik. Viharban ki kell húzni mindent a konnektorból, a hosszabbító kapcsolójában lévő 5mm-es hézagot ez a nagyfeszültségű ív áthidalja és megy tovább.


Hogy mennyi az esélye? Nálam ezer éve nem okozott kárt, pedig van olyan készülékem, amit soha nem húzok ki (hűtő), de van ismerősöm, akinél elvitte a teljes gépparkot a hifitől kezdve a számítógépen át a töltőre tett telefonig bezárólag.

2017. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak egy kisebb kár ért régebben, azóta mindent ki szoktam húzni mindent.

Egy közeli trafóba csapott a villám, de szerencsére megúsztam annyival, hogy csak a modemem és a számítógépem hálózati kártyája döglött be.

A mai napig csodálkozom, hogy nem romlott el az egész számítógép. :D

2017. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van . Vihar előtt ki kell kapcsolni és a kábeleket is ki kell húzni dugaljakból . 7 éve az utcán lecsapott a villám párszor hirtelen viharból . Egy tvbe került mire oda értem lecsapott , de mák volt mert más is be volt dugva .
2017. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van. És egyre nagyobb az esélye.

Tavaly nyáron pont a szembe szomszédomhoz csapott be a villám. Nem túl széles utca.

Munkába menet kihúztam mindent, mert vihart jósoltak. A környező házak közül én voltam az egyetlen, akit akkor nem ért kár. A becsapás után persze a szembeszomszédnál minden oda lett ami épp ment, de a szomszédok között is volt, akinek a légkondi, vagy tv, vagy számítógép füstölt el...

Szóval van értelme. Ráadául azt vettem észre, hogy egyre többször csap le a villám a környéken.

Ha elmegyek itthonról és vihart jósol, mindig kihúzok mindent. Ha itthon vagyok, akkor is, ha úgy ítélem meg hogy feljön ide is.

Persze nem mindig jön fel, de soha nem tudni.

2017. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 emeletes panelban laksz, amelyikbe minden kábel a föld alatt megy be, akkor szerintem nincs értelme.

Ha családi házas környéken laksz, akkor igen, van értelme, ahogy az előzők is írták. De akkor a ház villámvédelmét is van értelme szakemberrel megterveztetni és meg is építtetni, mert nem a gép az egyetlen érték, ami rámehet, ha egyszer épp oda csap a ménkű.

Persze ez Magyarországon nem igazán dívik, mert nem olcsó; inkább kihúzgáljuk a hosszabbítót meg kötünk biztosítást, és reménykedünk, hogy nem ég le a házunk.

2017. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tanultam belőlük :)
2017. szept. 3. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy azért a kihúzással óvatosan... ne húzgáld ki minden nap, csak akkor, ha vihart vársz.

Egy idő után tönkremehet, eltörhet a csatlakozó, és akkor meg az ráz meg.

Vagy a különböző kábelek eltörnek, és akkor bizonytalan lesz a működésük, te meg találgathatod, hogy miért.


Vagy készíts egy-két külön hosszabbítót, amit csak erre szánsz, vagyis NEM a falból húzogatod ki, hanem 1 helyre be van kötve minden fontos dolog, és azt húzod ki - vagy pedig léteznek különféle villámvédelmi eszközök, pl. szünetmentes táp ilyet is tud.

De ahhoz megbízható földelés is kell!

2017. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!