Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedves Tagok, hogyan lehet...

Kedves Tagok, hogyan lehet "lesz*rni" a dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódó, stresszes típusú ember vagyok, aki hihetetlen sokat ad mások véleményére. Sokat foglalkozok azzal, hogy ki mit gondolhat rólam. Olyan, már megtörtént szituációkat is agyongondolok, hogy mondhattam-e valami sértőt stb. De kezdek rájönni, hogy ezen változtatnom kell a testi és mentális egészségem érdekében. Mindenki mondja, hogy "Engedd el", "Sz*rd le". De sose tudom, hogy hogyan is kellene ezt elkezdeni kivitelezni. Ilyen típusú embernek, mint nekem, nagyon nehéz lesz ezt véghezvinni, de már így is túl sokat vesztegettem el az életemből ilyen dolgokra. Az esetek döntő többségében az illetők nem is foglalkoznak velem, én még sem tudom kiverni a fejemből a velük kapcsolatos akár hétköznapi beszélgetéseket, hogy "jaj, nehogy megbántsam" stb.


Aki ilyen típusú ember, mint én, és sikerült neki ilyen szinten megváltozni vagy legalábbis csökkenteni a stresszes, aggódó oldalát, hogyan csináltátok?


Mindenki válaszát köszönöm szépen!


2017. szept. 11. 09:30
 1/3 A kérdező kommentje:

Düh, harag, frusztráció kieresztése maximum akkor lehetséges, ha éjszaka nem tudok elaludni és akkor sírok egy keveset, de azt sem érzem elegendőnek. Másnap pedig záporoznak a kérdések, hogy miért sírtam. Nem tehetem meg, hogy a földhöz csapkodok dolgokat, mert akkor kapom az ordításokat, hogy mi bajom van, ebben a házban nem viselkedünk így.


25L

2017. szept. 11. 09:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Minden, amit hallunk, vélemény, nem tény, és minden, amit látunk, nézőpont, nem a valóság." (Marcus Aurelius)

Hagyjál magadnak időt átgondolni a véleményeket, és arra is csendben, egyedül, hogy hogy érzed, mi az igazság. Mert egy vélemény mindig csak egy vélemény - ez amit itt írok ez is-, és nem az igazság. Az Igazság az, amit egy életen át keresünk... Legyen a napnak egy félórája, amikor egyedül, csendben vagy. Meghallod saját magadban azt, mai fontos. Weöres írja, "mindent amit kaptam, a csendből kaptam" - és tudjuk, ő nagyon sokat kapott...

ezt ajánlom elolvasára - nagy segítségedre lesz

[link]

2017. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, és a könyvet is! Beszerzem, amint tudom és elkezdem olvasni!
2017. szept. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!