Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El szeretnék indulni dolgozni...

El szeretnék indulni dolgozni Budapestre, olyan munkahelyre amelyik szállást ad, de félek pár dolog miatt. Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1-2 hónap múlva szeretnék elindulni Budapestre dolgozni és találtam olyan munkahelyeket amelyikek szállást adnak - de azért ha tudtok még ilyeneket, akkor írjátok le elérhetőséggel. Nos, van 100 ezrem, ennyit gyűjtöttem és az első kérdésem az lenne, hogy ha ennyivel elmegyek és már le van beszélve a munkahellyel minden, akkor ez szerintetek elég lesz nekem kajára az első fizetésig? Vagy mennyivel kellene elindulnom ha mindent belekalkulálok? Mert meg kell vennem majd a vonatjegyet, utána ha nem fizeti előre a munkahely - már pedig szerintem nem fogja - akkor a metróbérletet. Olyanokat találtam amelyik ingyen szállást ad, de azért írjatok még nekem ilyeneket. A második kérdésem pedig az, hogy meddig lehet a szálláson maradni? Mert 2-3 évet szeretnék ott tölteni, természetesen úgy hogy annál a cégnél dolgozom amelyik adja a szállást. Így össze tudnék szedni pénzt hogy alakítsam a jövőmet, mert ha albérletet vennék ki, nem csak nem maradna semmi, de amilyen irreális albérlet árak vannak manapság, el kellene döntenem hogy albérletet fizetek, vagy eszek. Tehát mehetnék az utcára vagy hajléktalan szállóra, ami gondolom nem egy álom... El kell kezdenem az életet és Budapesten van a célom, de most nem írom le hogy mi az a cél, azt hagyjuk és okoskodást sem kérek.


23 éves srác vagyok és 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen Zala-megyében.


Világosítsatok fel kérlek titeket!


Előre is köszönök mindent!



2017. szept. 19. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyan konkrétumot nem írtál, amine elbukhatna a terved, kedves kérdező.


Legyen érvényes a munkaszerződésed, amikor elindulsz, javaslom. Jó lenne -ha lehet és szükséges- még otthon átesned az orvosi vizsgálaton. Minden részletet tisztázz a munkával és a feltételekkel kapcsolatban, mielőtt elindulsz otthonról. A nagy munkáltatók ált. nem trükköznek, megtartják az ígéreteiket. Ha munkaerőkölcsönzővel állsz kapcsolatban, azok se szoktak vészes lenni.


Ha szállást is adnak, akkor vsz van busz a munkahelyed és a szállás közt. Nem kizárt, h munkába állási támogatást is kapsz (van olyan cég, ahol az egyszeri támogatás 35 E ft) v lehetséges előleget kérni, ha megszorulsz.


Üdvözöl egy okos Skodás

2017. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viszont meddig lehet maradni a szálláson ha a munkahely biztosítja? 2-3 évet is? Csak mert kellene idő amíg összeszedem a pénzt és később akár egy albérletet is fizetnék, ha találok megfizethetőt reális áron.
2017. szept. 19. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


nem látom akadályát annak, h addig maradj a munkásszállón, amíg a cégnél dolgozol. Ill. némely nagy cégek (BKV, MÁV) felesleges munkásszálló-kapacitásukat a szabadpiacon értékesítik.

2017. szept. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!