Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az embernek jogában áll-e ezt...

Az embernek jogában áll-e ezt kérni Istentől?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki nem hisz, illetve nem hiszi Isten létezését. De kijelenti azt hogy ha Isten megmutatja magát neki akkor hinni fog benne. Ő nem kéri ezt, mert azt mondja nem neki van szüksége rá, viszont ha megtörténne mégiscsak ez a csoda, akkor teljesen elismerné létezését És átadná neki életét. Szerintetek ez egy őrző kérés, egyáltalán jogában áll egy embernek ilyet kérni? Isten megteheti?

2017. szept. 19. 21:04
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
37%
szia. csak szemelyes gondolatomat tudom leirni, tenyket nem. szerintem Isten nem fog csodat tenni, megjelenni egy dombteton a szemelynek csak mert o nem fogadja el letezeset. ha direkt mindig ellene megy, nem tesz semmit azert h megismerhesse Istent talan soha nem is fogja megismerni, de ha picit is nyit fele en ugy gondolom megjelenik majd az eleteben a valtozas es talan majd o is rajon hogy az a valtozas/javulas volt Isten cselekedete es habar nem feltetlen megfoghato formaban jott, megiscsak ott van. es innentol kezdve szerintem az egesz hit, nem mas.
2017. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is ugyanígy gondolom. Viszont vannak emberek akiknek nem ilyen könnyen megy a hit dolga. Azt kívánnám bárcsak így lenne. Viszont örülnek annak is ha ez a csoda megtörténne, mert nagyon fontos személyről van szó, akinek szeretném ha az életében megtörténne ez a változás. Én csak reménykedem .... és imádkozok.
2017. szept. 19. 21:12
 3/28 anonim ***** válasza:
29%

Vidiripi


"De kijelenti azt hogy ha Isten megmutatja magát neki akkor hinni fog benne."


Ha megmutatja magát Isten neki akkor biztosan nem fog hinni!

Akkor már tudni fogja!

2017. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%

"de ha picit is nyit fele"

Tudod, EZ a pici nyitás!


"Akkor már tudni fogja!"

Azért ez még mindig nem 100%, tehát marad benne hit.


Szerintem lehet ilyet kérni, semmiféle probléma nincs benne. Egyáltalán nem önző, mitől lenne az? Semmiféle jogosulatlan előnyt nem jelent az illetőnek, mert bárki kérheti ezt, az istennek pedig ez nem megterhelés.

Isten meg majd eldönti, hogy teljesíti-e.

2017. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
44%
Alapjáraton ott a gond kérdező,hogy sokak így sem fogadnák el,mert ha látnák is,hogy van,az elveivel még nem értenének automatikusan egyet. Láttam már nem egy ateistától,hogy ők nem udnak se a törvényeivel,de még a kegyelmi ajándékával sem azonosulni,tehát az nem sokat osztana a dolgon,ha látnák,attól még ugyanaz a kérdés nekik is: elfogadják-e Jézust? Ha nem a válasz,mert nekik túl furi,hogy más vitte el a balhét helyettük,vagy esetleg nem is érzik azt,hogy bűnös az ember és megváltásra szorul,akkor teljesen mind1,hogy mit lát,akár megjelenhet mellé az egész mennyei sereg is.
2017. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Az ember bármit kérhet Tőle. Ha látja, hogy az a kérés az ember előnyére, hasznára van, akkor megadja, bár előfordulhat nem pontosan úgy kapja meg, ahogyan kérte. Valem sokszor megtörént már ez.

De az általad leírt dolgot ugyan miért adná meg? Aki nem hisz a Fia tanításának, aki itt volt a földön, az miért hinne, "ha Isten megmutatja magát neki "??

Van erről egy történet a Bibliában. Jézus ott volt közöttük,a farizeusok mégsem hittek neki, jelt kértek, csodát. De Kriztus nem teljesítette, mert nem látta értelmét a Máté 12:38-41 szerint.

Viszont másik helyen csodát tett, hogy megerősítse az emberek hitét, hogy ő valóban az Isten Fia.

2017. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 KZitus ***** válasza:
0%

ez lemardt...


Isten ma sok embernek "megmutatja magát"(persze nem fizikailag), de nem ismerik fel az emberek.

Például a Jelenéek 14:6-ban leírt módon.

2017. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

" Szerintetek ez egy őrző kérés, egyáltalán jogában áll egy embernek ilyet kérni? Isten megteheti?"

Jogában áll, de Isten jelen pillanatban nem teheti meg, mert nem szegi meg a szövetségi szabályokat. Azt csak az ember teszi. Most hitből élünk, nem látásból, azaz hit által fogadjuk el Istent. Ezt tette lehetővé a Főnök.

Hidd el, bőven elég ez is. Az ember csodálatos értelmet kapott, hogy ún. jogi bizonyítékot szerezzen Isten létére, és nincs szüksége ún. tudományos bizonyítékokra

2017. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én egyetértek mindenikkel, de sajnos, az én hitem nem elég erős ahhoz, hogy ennek a személynek is felkeltse az érdeklődését ezen dolgok iránt..
2017. szept. 20. 12:40
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

"Isten ma sok embernek "megmutatja magát"(persze nem fizikailag), de nem ismerik fel az emberek."

Tehát akkor azt AKARJA, hogy ne ismerjék fel. Akkor miért is mutatja meg magát?


"ún. jogi bizonyíték"

Na, ez pedig NEM bizonyíték!

Pl. ilyen a tanúzás. Ez nem bizonyíték, mert a tanú hazudhat, tévedhet, stb.

Ez csak valószínűséget jelent, amit a bíróság mérlegel, hogy szerinte elfogadható-e.

És pl. az, hogy Mari néni ellopott-e a boltból 2 kiflit, nem olyan súlyú probléma, mint az, hogy létezik-e valamilyen isten.

Az előzőn 50 ft múlik, az utóbbin pedig az életed.

Úgyhogy a bizonyítéknak is ennyivel erősebbnek KELL lennie!

2017. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!