Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közmunkával kapcsolatban...

Közmunkával kapcsolatban néhány kérdés?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és szeretnék egy kis pénzhez jutni,konkrétan a közmunkára gondoltam és ezzel kapcsolatban van néhány kérdésem.

1.Hogyan lehet jelentkezni a közmunkára?

2.Mennyit kell dolgozni egy nap,illetve mennyit egy héten?

3.Mennyit lehet egészen pontosan keresni egy hónap alatt?

4.Közmunkán belül milyen munkák közül lehet választani,vagy csak adnak valamit és kész?

5. Milyen hosszú a szerződés amit aláírok,ez választható vagy csak elém tolnak egy szerződést és ennyi?

Illetve tapasztalatokat is szívesen meghallgatok a közmunkával kapcsolatban.



2017. szept. 21. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Először regisztrálni kell a munkaügyi központban mint álláskereső. Ha szerencséd van kiközvetítenek, bárhol bármit meg kell csinálni. Hacsak nem szakképzettséget igénylő a munkakör. Pontos nettó bér most nem tudom mennyi,de rendes 8 óra munka van ott is .Valamint fél évente vagy évente van szerződés újítás . A községben az erdészet,önkormányzat ,és a vízügy foglalkoztat közmunkásokat. Nem rossz amúgy ,nincs teljesítmény sem .
2017. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nettó 79 és 111 ezer között mozog attól függően ,milyen munkakör. Városban is ahogy látom ,nem szakad meg senki . Távol álljon tőlem,hogy bárkit lenézek nem ezért írtam .
2017. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat
2017. szept. 21. 17:05
 4/6 anonim válasza:

Nálunk 53.810 netto. Ezt azok kapják akik pl kint sepregetnek, szedig a szemetet.

Ha van valamilyen szakképesítésed 70.355.

Heti 5 nap, napi 8 órában. De ez +40 és -40 fokban is így van.

Télen ha pl esik a hó akkor be kell menni lelapátolni, hajnalban mielőtt elindul a nép. Akkor is ha szombat, vasárnap van.

Szerintem ez az 50 ezer nem éppen arra van, hogy gyűjtögessenek az emberek. Inkább, hogy ne haljanak éhen.

Ismerek olyat is aki a Szociban dolgozik, ő betegeket, sérült betegeket kisérget, ingyen kapja ő is a családja is az ebédet, mikor ruhát hoznak be azt ő nézi át elsőnek, ruhára/kajára kevesebbet kell így költeni+nem az utcán sepreget. Na ez a jobbik fajtája, de ez a sokkal, sokkal ritkább.

2017. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tescoban gyárakban munka erőhiány ezekhez talán elég az érettségi.

Jobb mint a közmunka. 51 53 Ezer Ft nem sok 1 hónapra.

Rosszabb esetben mehetsz utcát seperni. Szégyen szemre.

2017. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
20 éves vagy és közmunkát akarsz dolgozni? :D Nos hát kicsit megmosolyogtam ezt.Szerintem ne ilyenbe gondolkodj. Nem tudom milyen iskolád és szakképesítésed van-e azt sem,de az tudom hogy a közmunka a leggázabb szó szerint. Kevés a pénz,nincs cafeteria semmi egyéb juttatás csak 52 ezer ft meg néha kapsz ásványvizet meg télen teát. Kapsz silány munkaruhát és bakancsot ami még egy évet sem húz ki :D Hogy mennyit kell dolgozni az attól függ hova mész pld önkormányzatoknál nem olyan sokat na de esete válogatja. A munkába nem igazán válogathatsz inkább kijelölik hogy pld ezt kell lekaszálni vagy ezt kell lapátolni stbi. A szerződés az cégfüggő asszem éves a leghosszabb de nyilván ha nem találsz mást és meg vannak veled elégedve akkor hosszabbítanak vagy új szerződést csinálnak veled + egy évre. Kedves kérdező fura hogy így akarsz pénzt keresni bár te tudod,én annyit mondok hogy az emberek inkább kikerülnének belőle mint hogy a közmunkát keressék!!!! Főleg az alacsony bérezés miatt ez a pénz a mai világban egy nagy nulla. Ebből nem hogy megélni csak lebegni lehet mint a buborék a vízen. Sokan persze kényszerből elmennek mert vagy nincs lehetőség a környéken másra ill nincs szakképzettség és még sorolhatnám az okokat. Ami lényeg hogy szerintem keress olyan munkát ami azért bérezésben is jobb. Esetleg szerezz szakképesítést valamilyen átképzés által ami épp most jobban jövedelmezhet. Hidd el a közmunka az egy utolsó lépcsőfok és a béka segge! Én 7 évig voltam közmunkás pedig van szakmám és mégis megértem kikerülni belőle! Hála isten már sikerült és elmondom hogy nem is volt egyszerű,ugyanis nehéz munkát találni megfelelő bérezéssel.Erről még sokat lehetne írni ill arról is hogy ez a rohadt közmunka program mennyire szánalmas meg az is aki kitalálta :D Fiatal vagy és ha van benned ambíció akkor keress magadnak értelmes munkahelyet értelmes bérezéssel ill fiktív szerződéssel. Hidd el megéri!
2017. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!