Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem mentem el 3x vezetni...

Ha nem mentem el 3x vezetni és beírta az oktató a "nem jelent meg" dolgot abból lehet valami incidens? Pl nem kapok jogosítványt stb, leteremtett hogy nem tud helyettem embert találni ilyenkor.

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Szerződést! Ha nem jelezted az ott előírt időben, hogy nem tudsz elmenni, akkor bizony az "óra neked ketyeg." Magyarán a költségeket te viseled. Az előírt óraszámot csak pótdíjjal tudod levezetni. Más bajod nem lehet.
2017. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
84%

Alapvetően nem fair eljárás. Az oktatónak ugye van egy „órarendje”, hogy mikor kit oktat. Ha nem mész el, akkor nem tud hirtelen előkeríteni egy másik tanulót. Az iskola fix bevételre számít, ha az oktató üresjárásban van, akkor az veszteség az iskolának.


Valamennyi hiányzás természetesen mindig lesz, és elfogadható. Viszont az ilyen veszteségek kompenzálására van megoldás. Ugye neked van egy minimum óraszám, amiben tanulnod kell. Az elmulasztott órákat tehát pótolni kell, ami általában a legtöbb autósiskolában extra óradíjjal megy. Tehát annak a három alkalomnak a pótlását neked külön fizetni kell a tanfolyamdíjon felül.


De minden iskola más, alapvetően az iskoládtól kellene kérdezni, nem a GYK-n.

2017. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ők ezeket nem szeretik, de este 11ig melóztam, nem tudtam 8kor felkelni hogy 10re ott legyek. Előtte 1 nappal meg nemvolt lehetőségem így szólni, este 11kor nem fogom hívkálni ez nyilvánvaló, de ha ennyire nagy probléma akkor váltok autósiskolát és ennyi:)
2017. okt. 2. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Váltasz? És gondolod a híred nem megy utánad? Neked érdeked hogy jogsit szerezz.De nem tudtad, hogy meddig dolgozol? De az se életszerű, hogy nem birsz 8 órára ott lenni az órán. Hány éves vagy?
2017. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:
100%
Amit írtam, általánosságban minden autósiskolásra igaz. Ha váltasz autósiskolát, ugyanabba a problémába fogsz ütközni. Ha megbeszélsz egy időpontot az oktatóval, akkor olyan időpontot beszélj meg, hogy jelen is tudj lenni. Ha nem, akkor fogadd el a következményeit, pl. az anyagi következményeit is.
2017. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te arra hivatkozol, hogy dolgoztál előző nap. Az oktató is dolgozik, neki az a kenyere. Limitálva van, hogy hány órát tölthet oktatással, igy neki az az érdeke, hogy tényleg oktatással töltse az időt, ne malmozással. Arról nem beszélve, hogy lehet hogy másnak hasznos lett volna az a két óra, de ne várd el az oktatótól hogy saját költségén telefonálgasson, mert te nem birod kialudni magad 8 óra alatt. Döntsd el, hogy mi a fontos neked!
2017. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, 20éves vagyok és azért nem sikerült magam kialudni mert 23:10kor végzek átöltözök hazaérek ottvan hogy éjfél és még semmit sem csináltam. Éjfelkor szeretnék frissen lefeküdni ezért zuhany kaja stb ottvan 1óra elalszok simán ottvan hogy 2 óra, utána nem igazán tudtam 8kor felkelni de most nem is ez a lényeg a váltásba bennevan azis hogy majdhogynem 30óra alatt 200km-ig jutottunk mert ő félórákat nkh-ba van az időmből..:)
2017. okt. 5. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!