Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak itt Barcelonában...

Vannak itt Barcelonában (esetleg Katalóniában) élő magyarok?

Figyelt kérdés
Barcelonába szeretnék költözni pár éven belül és érdekelne minden vélemény,tapasztalat,tanács. Van néhány konkrét kérdésem is: egy magyar HR-es diplomával el fogok tudni helyezkedni ott ezen a téren vagy valami egészen más területen keressek? Mennyire kielégítő a fizetések és az árak aránya,tehát milyen a megélhetés? A külföldiek hátrányt szenvednek esetleg munkavállalás terén? Nyelvek szempontjából tárgyalóképes vagyok angolból és franciából. Ezen kívül most szeretnék elvégezni egy spanyol tanfolyamot tehát abból még elég kezdö lennék a kiutazáskor. A katalán mennyire létszükséglet ezek mellett vagy majd később "rámragad"? Ezeken kívül érdekel minden egyéb tapasztalat is! (Hosszú távra tervezek,így lakást vennék.)
2017. okt. 5. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én Barcelonában élek. Nyaraláson kívül szerintem ne gyere ide. Munkát kapni brutál nehéz, NIE-t meg főleg (bürokrácia egyszerűen minősíthetetlen). A párom hiányszakmával alig kapott munkát, nagy nehezen sikerült. 1000 Eurót kap havonta. Ha kisebb studió lakást szeretnél bérelni, akkor a Barcelonétán ( nagy része gettó, csótányokkal) 1000 Eurótól kezdődik. Ha egy kicsivel is jobbat, akkor..hát igen. Számolgass...Ide csak a kaland miatt éri meg költözni, meggazdagodni felejtős. Mi is pár év és megyünk haza, sokkal jobban meg lehet otthon élni. (Ezt úgy mondom, hogy mielőtt ideköltöztünk Barcelona volt nekünk "A VÁROS") Persze nem bántam meg hogy kijöttünk, látni kell ezt is, de azért na. Jó dolog a napsütés meg a pálamfák, de egy idő után már nem ellensúlyoz mindent. Minimum spanyolul tudjál, meg elvileg katalánul is kéne, de én sem tudok, sem a párom és semmi gond nincs. Itt mindenki tud spanyolul, más kérdés hogy hajlandóak-e beszélni veled. Ja igen..a spanyolok alapjáraton kedvesek, de zárkózottak. A katalánok viszont a világ legtirpákabb, legundokabb és legnagyképűbb emberei. 10-ből 9 ilyen (tisztelet annak a minimál kivételnek, akivel találkoztam) És hidd el, ezt úgy mondom, hogy sok helyen jártam és éltem a világban. Ha szerinted pl a budapestiek bunkóak, ne gyere katalóniába lakni. (Turista részen nagyon kedvesek, szóval aki volt itt pár hetet nyaralni, az kérem ne keljen a védelmükbe.)
2017. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Voltam már kint nyaralni, és igen, akkor tényleg kedvesnek tűnt mindenki. Igazából én nem a jobb fizetésért szeretnék kimenni, hanem engem is maga a város fogott meg. De ezek után tényleg át kell gondolnom:(

2017. okt. 28. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak kalandból, akkor rendben van:) De mondom, sok macera (valószínűleg ez minden külföldi országgal így van). Ha van még kérdésed, segítek szívesen!
2017. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképpen írok, ha eszembe jut még valami:)
2017. okt. 29. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!