Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakitől úgy...

Hogyan lehet valakitől úgy bocsánatot kérni, úgy hogy ne legyen feltűnő?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy nem sak úgy simán bocsesz, hanem valamiel a tudtára hozni,hogy sajnálom..
2010. máj. 28. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnik fel neki akkor mi értelme lenne a bocsánat kérésnek?:D
2010. máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igazad van XD :D

csak én nagyon konfliktus kerülő ember vagyok, így a bocsánat kérés is nehezemre esik...de ha tényleg sajnálok valamit akkor hogyan tudom a tudtára hozni?

2010. máj. 28. 16:47
 3/10 A kérdező kommentje:
vagy inkább úgy kérem, hogy biztos megbocsásson?
2010. máj. 28. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a társaság előtt történő bocsánat kéréssel is bajban vagy. Szerintem próbáld úgy elérni az illetőt, hogy ketten legyetek. Hogy milyen helyen azt az alkalom szüli.
2010. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Úgy kell bocsánatot kérni, hogy a másik érezze, hogy valóban sajnálod, ami történt. Mondd ki, hogy milyen érzést keltett benned, az, amit tettél (pl. szégyen, megbánás, stb.) De véletlenül se menj bele magyarázkodásba.
2010. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen embertől akarsz bocsánatot kérni? Leírnád pls.
2010. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A konfliktus kerülő ember általában igyekszik oldani a körülötte lévő feszültséget (ami jelen esetben abból adódik, hogy az illető haragszik rád, ráadásul nyilván nem ok nélkül), tehát minél hamarabb túl vagy a bocsánatkérésen, annál hamarabb oldódik meg a dolog. Magát a kérdést viszont nem értem. Mi különbözteti meg a feltünő bocsánatkérést a nem feltünőtől? : D Ez kifejtenéd bővebben?
2010. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyan dugjak valakivel úgy, hogy ne vegye észre?


Ez nem így megy nem csak a te kis lelkiismeretedről van szó hanem a sérted társad önbecsüléséről. Menj oda hozzá és mond meg egyszerűen. Figyelj tegnap nagyon elszállt az agyam, megértem ha egy darabig nem akarsz beszélni velem, de örökké csak nem fogsz haragudni. Bocsi tényleg.


De van egy érdekes pszchiológia is. Nagyon lehordod magad és maximálisan magad okolod mindenért. Ilyenkor biztosan megérzi, hogy ő is hibás és megenyhül.

2010. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a kérdés csak azért jött, mert az illető nem igazán fogadja el a bocsánat kérésem...hülyén fogalmaztam meg a kérdést, bocsi, a lényeg az, hogy ha bocsánatot kérek és őszinte vagyok nem fogadja/ nem hiszi el. És nem tudom, hogyan lehetne elhitetni vele, hogy téll sajnálom.
2010. máj. 31. 19:35
 10/10 A kérdező kommentje:
és eggyik kérdező: Hogy érted, hogy milyen embertől akarok bocsánatot kérni?
2010. máj. 31. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!