Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A felettünk lakó tisztaságmáni...

Lacee70 kérdése:

A felettünk lakó tisztaságmániás lakó, minden reggel fél 7-kor végig porszívózza a lakását, ami járólappal és laminált padlóval van borítva. Én még akkor aludnék! Mivel tudnék bosszút állni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 10. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Egész éjjel kopogtasd a mennyezetet partvissal.

Vagy csöngess be hozzájuk minden éjjel legalább ötször.

2017. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha bosszú helyett felmennél, és megkérnéd, ne fél 7-kor porszívózzon, mert mások akkor még alszanak.
2017. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennel hiába beszél. Ha magától nincs annyi esze, hogy alvásidőben nem kellene zajongani, akkor teljesen felesleges szólni neki.
2017. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kicsinyes bosszúkat nem javaslom, mert elmérgesedhet a viszony, és más bosszantó szokásokat is felvehet, hogy idegesítsen. Jobb beszélni vele először, aztán ha nem működik, jöhet más megoldás. De lehet, hogy egy beszélgetés megoldaná, és akkor nem kell itt ilyen idegőrlő játszmákba belemenned.

Felettem is ezt csinálta egy öreg néni, szerintem a baj az volt, hogy nem is hallott jól (próbáltam vele beszélni és azt is alig értette, olyan erősen nagyothallott). Nem is oldódott meg a probléma, míg meg nem halt szegény 2 évvel ezelőtt.

2017. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:07-nek

Azért érdemes megpróbálni.

Én nem vagyok egy tisztaságmániás, de régen volt rá példa, hogy amikor nem tudtam aludni, akkor gondoltam ha már úgyis fent vagyok hajnali 5 órakor miért ne takaríthatnék. Így egész napom megmarad. Nekiálltam hajnali 5-kor mosni, takarítani, porszívózni. Aznap a szomszéd bekopogott, és kulturáltan megkért, hogy ha lehet várjak pár órát a takarítással, mert mindent zajt hallott, és nem tudott pihenni. Nekem volt kínos, mert akkor eszembe sem jutott, hogy a zaj ilyenkor még hangosabb. Elnézést kértem, és azóta nem csinálom. Van amikor az ember nem is gondolná, hogy milyen hangos a zaj..

2017. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha bosszút állsz, utána tudsz aludni?

Inkább beszélni kéne vele.

2017. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az csendháborításnak számít. Nem tudom, van-e a társasháznak külön szabályozása, hogy mettől-meddig javasolt csendben lenni.

Rákeresve a neten nem találtam időpontokat (hivatalost), helyette ezt találtam.

[link]

Nyilván nem azért linkeltem, hogy hívj rá rendőrt, csak vannak benne hasznos magyarázószövegek a szomszéd felé. Például hogyan érzékeltesd milyen iszonyat hangja van a szomszédban, amikor valaki járólapot porszívóz.

2018. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!