Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem konténeres szőlő...

Lala0327 kérdése:

Vettem konténeres szőlő oltványt és nemtudom hogy hogyan ültessem el?! A mar meglévő gyökérzettel egyszintbe? Ahogy az edényben is van? Mert igy az oltas kb 50 cmre kerul a földtől!

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Bálintgazda ezt mondja:


"Ültetés előtt az oltványokat állítsuk néhány órára vízbe, hogy az elvesztett nedvességet pótolni tudják, majd távolítsuk el az oldalgyökereket és kissé rövidítsük meg a talpgyökereket. Az oltvány olyan mélyre kerüljön a földbe, hogy az oltás helye közvetlenül a talaj felszíne felett legyen. Ültetés után az oltványt ajánlatos bő vízzel beöntözni."


[link]



Magamtól úgy emlékeztem, hogy a gyökerét mélyre kell ásni úgy, hogy 2 szem legyen a föld alatt, szerves vagy mű trágyát a szár mellé az üregbe lehet elásni úgy, hogy ne érjen a növényhez, egyébként kiégeti. Fiatal szőlőt télire a száránál be szokták földdel/szalmával/valamilyen szigetelővel takarni, tavasszal pedig le szokták szedni.


Az sem árt, ha előtte átforgatod a földet és az alvó bogarakat kiforgatod. Persze tök mindegy, ha vegyszerezni fogsz, azzal gyorsabb és könnyebb.


Ha jól tudom az oltványoknak az a lényege, hogy ellenállóbb fajra tesznek ízletes fajtát, tehát nem hiszem, hogy nagyon aggódni kell a gondozáson.

2017. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen ez igy van

De ezek már előnevelt gyökeres komténeres oltványok amik cserep edenyben vannak

2017. okt. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!