Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lekéstem mindkét buszom, hogy...

Lekéstem mindkét buszom, hogy szerezzek igazolást?

Figyelt kérdés
Ha az orvosnak ezt elmondom, akkor szerintetek ad? 0. és első órára már be vagyok írva, nem is tudnék már mivel bemenni.
2017. okt. 17. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

A Volán igazolja, ha kimaradt vagy késett a járat, az ofő meg megnézi, hogy valóban nem volt más, amivel bemehettél volna, és leigazolhatja a napod.

Az orvos ezzel nem fog foglalkozni.

2017. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Ja, de most olvasom, hogy lekésted... hát, akkor erről senki nem tehet. Igazolatlan nap.
2017. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
A szülő igazolhat néhány napot. Hajrá, állj oda anyu elé.
2017. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó lenézőek vagytok, nem hiszem, hogy veletek még sose fordult elő ilyesmi :D
2017. okt. 17. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ki volt veled lenéző? Azért, mert nem biztatunk, hogy menj a dokihoz és tarhálj hamis igazolást, már lenézőek vagyunk? Mindenki késett már le buszt, emberi dolog, de ettől még leigazolni senki nem tudja, mert az időben érkezésért te felelsz. Max szülői igazolás.
2017. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 2*Sü ***** válasza:
83%

Mivel nem jelentél meg az óra kezdetekor, ezért logikusan hiányzás lesz. A kérdés az, hogy igazolt, vagy igazolatlan hiányzás.


Ha kimaradt egy járat, akkor az a közlekedési társaság hibája. Ők igazolni fogják, hogy a járat kimarad, a hiányzásod igazolt hiányzás lesz.


Ha egy járat a menetrendhez képest korábban érkezett, az is a közlekedési társaság hibája. Ezt is igazolni fogják, így a hiányzásod igazolt hiányzás lesz.


Ha viszont elaludtál, elromlott az ébresztőórád, nem figyelted az időt, a kezedbe maradt a kilincs, akkor ez nem a közlekedési társaság hibája. Ők nem fognak igazolni semmit. Ebben az esetben ha a szülők igazolják a hiányzásodat – amire korlátozott mértékben lehetőségük van –, akkor igazolt hiányzásod lesz. Ha nem, akkor igazolatlan hiányzásod lesz. Ha a szülők nem tudják vagy nem akarják a hiányzásodat igazolni, akkor az, hogy ez mennyire a te figyelmetlenségednek, lustaságodnak, mulasztásodnak tudható be, vagy mennyire rajtad kívül álló okokból következik be, az ilyen szempontból lényegtelen, igazolatlan hiányzás lesz belőle.


Megint más kérdés, hogy ebből milyen problémád adódhat. Ha évente esik meg egy ilyen eset, akkor különösebb hátrányod nem lesz belőle. Ha rendszeres, akkor igen. Viszont ha rendszeresen történnek veled ilyenek, akkor akárhogy is nézzük, a hiba a te készülékedben van, neked kell korábban kelni, jobban figyelni az órát, jobban számolni a busz menetidejének bizonytalanságával, korábban kiérni a buszmegállóba.


És ez nem lenézés, hanem objektív tények. Igen, anno velem is esett meg ilyen. Pl. éjszaka áramszünet volt, az elektromos ébresztőóra így reggel nem csörgött. A szülők igazolták a hiányzásomat. Máskor én tököltem el az időt, későn kaptam észbe, és nem értem be az első órára. Abból igazolatlan hiányzás lett. De – mivel ezek nagyon ritkán következtek be, egy évben átlagosan volt talán egy igazolatlan órám, és 5-10 nap igazolt hiányzásom betegség miatt –, ezért különösebb következménye nem lett az életem további alakulásában.

2017. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2*Sü ***** válasza:
71%

Ja igen, ehhez az orvosnak ehhez semmi köze nincs. Hacsak nem azért késted le a buszt, mert kificamodott a bokád. Ergo hiába mész az orvoshoz, ha nem vagy beteg, ő nem fogja igazolni a hiányzásod. Miért tenné? Ha nagyon jófej, és nem csinálsz belőle rendszert, akkor persze lehet esélye, csak ezzel mindketten „csaltok”, ami részben etikátlan, részben törvénytelen, mert okirat hamisításnak számít.


Hiányoztál. Akár igazolatlanul. Na és? Ha ez nem rendszeres, nem lesz semmiféle extra következménye. Ha meg rendszeres, akkor nem ezen az egy eseten múlt, és akkor jogos, ha ennek valamiféle következménye van.

2017. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Ha még aktuális, akkor menj orvoshoz és mondd neki hogy reggel rosszul lettél, mert előző este valami nehezet ettél, hasmenésed volt és emiatt nem tudtál suliba menni, vagy valami ilyesmi. Adni fog igazolást, emiatt ne félj. Sajnos a buszlekésés olyan dolog ami bárkivel bármikor előfordulhat, főleg ha nulladik órád is van.

2017. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja most olvastam hogy 10/17, akkor biztosan nem aktuális :D

Végülis sikerült elintézned?

2017. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, koszonom a valaszt! :) Igen, sikerult, annyira izgultam elotte, hogy megallapitotta, lazas vagyok, es aztan egesz hetre kiirt.:D
2017. dec. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!