Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 1987-ben...

Enkidu kérdése:

Szerintetek egy 1987-ben felújított tégla lakásban, az elektromos vezetékek milyen állandó terhelést bírnak el wattban? Milyen lehet a terhelhetőségük? Úgy tudom, hogy 8 amperesek és alumíniumból vannak, de ez nem biztos.

Figyelt kérdés

2017. okt. 24. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A lakása válogatja. Nézd meg a megszakítót az óránál, szerelj le egy konektor takaróját, máris okosabb leszel.
2017. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hátigen. Olyan, hogy 8 A-es, olyan nem sűrűn volt. A nagyon ócska másfeles alumínium is terhelhető volt, a sorban a legkisebb számot keresve, 13 A-ig. De ez a 13 A a folyamatosan ennyire kiterhelt vezetékre vonatkozott, mely így elérte a számára megengedett hőmérsékletet, szokásos lakásvezetékre ennél több volt megengedve, de azt ne is nézzük.

Akkor még nyomta a politikai-gazdasági szisztém az aluminyomot, de a rendszerváltáskor már ki merték mondani, hogy a másfeles réz mindenre jó, és még nem is volt drágább, mint a kétésfeles alu. A 90-esek végére meg ez a vékony alumínium szabványtalan is lett. A 90-esekben rendes ember nem is szerelt már alumíniummal. :)

De a vezeték maga az egy dolog, az Al baja a kötéseknél volt, aminek a fele a szerelőn múlott (kiskéssel kismester kis sérüléseket ejtett csupaszításkor, így kezdődött), így aztán én nem ajánlanám az ilyen 10-13 A-es terhelések (durván 2 kW) ráakasztását még a kétésfelesre se. 100 w-os izzók, tévé, számítógép, stb. A modern hajszárítók és a vasalók is már kérdőjeles lehetnek, ezek a 80-asokban lényegesen kevesebbet vettek fel.

2017. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2017. okt. 27. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!