Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igazolást hamísítottam! Mit...

Igazolást hamísítottam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 napra hamisítottam igazolást, nem keltem fel időben, egy régi, "munkahelyi" igazolást hamisítottam "iskolai" helyett. 9. Osztályba jarok. A tanár írt egy e-mail-t válaszoljak rá? 7 napja írta! Most lesz hónap végén a lezárás.
2017. okt. 25. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy mit írtál le, meg azt se, hogy most lebuktál-e, de ezt a törvény bünteti, és pénzbírságon át akár 1 évig kiterjedő szabadságvesztésre és büntethetnek. Persze 1 ártatlan kis alkalom miatt nem fognak egyből bedugni a fegyházba, de 1 kis pénzbírság vagy közmunka simán elképzelhető, amit nyilván az életkorodból ítélve nem te fogsz fizetni/elvégezni, hanem a szüleid. Nyilván ez csak akkor lesz, ha az osztályfőnököd szól emiatt, és feljelent az iskola. Legtöbb iskolában azért nem ilyen szívtelenek 1 alkalom miatt, hanem csak elég komolyan elbeszélgetnek veled.

Lényeg, hogy értsd meg, ez egy komoly dolog, de 1-2 igazolatlan hiányzás miatt az égvilágon semmi sem fog történni, csak ezt rendszerint elfelejtik közölni.

Gyanítom, hogy "a tanár írt egy e-mail-t" azt jelenti, hogy az osztályfőnököd megemlítette, hogy tud a hamisításról, ami azt jelenti, hogy nem akar rosszat neked, és szeretné megbeszélni veled az ügyet, hogy ne kelljen a szüleidnek bírságot fizetniük. Szóval a legjobb lenne, ha válaszolnál neki, de még jobb lett volna, ha egyből válaszolsz.

2017. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy megoldódott-e, az egész osztályomnak elmondta az ofő, nekem nem is említette. Azóta már eltelt egy kis idő szerintem elfelejtette.
2017. nov. 8. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!