Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem rég halt meg a jobbik...

Nem rég halt meg a jobbik felem, akivel azt terveztem, hogy együtt fogunk megöregedni, bármi is lesz. Az első hetekben tolongtak a jótevők, de már azt hiszem teher vagyok. Mit tehetnék, hogy valaki meghallgasson anélkül, hogy idegesíteném?

Figyelt kérdés
Persze mindenki azt mondja, hogy bármikor, bármit. Én nem szeretném sokkolni azokat, akik nem éltek át ilyet, ezért inkább visszahúzódnék. De beleőrülök abba, hogy nem tudom, nem szabad elmondanom azt ami fáj! Jön a lelkiismeretfurdalás, hogy elcsesztem a napjukat. Pedig én már rohadtul nem bírom tovább:(

2017. okt. 27. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
írhat privit (elolvasni, válaszolni holnap v holnapután tudok)
2017. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, én is holnap válaszolok. Kitartás!
2017. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszer-kétszer minden közeli ismerős elviseli, ha kibeszéled magad neki. Nem fognak megsértődni, megértenek.

Családtagoknak meg, úgymond, "szolgálati kötelesség" ilyen esetben az együttérző magatartás, amibe a panaszkodás meghallgatása is beletartozik.

Nyilván persze, ha nem terheled túl őket.

2017. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kikkina88 válasza:
Irhatsz nekem is...
2017. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Gyászolsz. Természetes, hogy fáj. A környezeted is a támogatásáról biztosított. Mitől félsz akkor? Természetes, hogy az ember ilyenkor a fájdalmáról és az emlékeiről beszél. Hidd el, ezzel a környezeted is tisztában van.
2017. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogatást és a megértő hozzászólásokat, fel is használom a lehetőséget:)

3-nak: egyszer-kétszer?! Olvastad? Pont ez a lényeg. És még azt is írtad, hogy ne terheljem túl őket. Én is ezt írtam, ez a problémám.

De nagyon örülök, hogy olyan emberek vesznek körül, akik velem együtt gyászolnak. Akik megértőek, pont őket nem akarom kiborítani. Idegenek is felajánlották a segítségüket, nagyon köszönöm.

Azt ajánlom ilyen esetekben talán ne ragadj klaviatúrát. Én nem egyszer-kétszer segítettem, hanem százszor, türelmesen. És amikor teljesen ki vagy borulva, akkor az égnek kiáltanád a szenvedésed! Szerencsére "jó embernek semmilyen föld híján nincsen".

2017. okt. 30. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem pont ezt írtad.

Ezért írtam, hogy egyszer-kétszer (vagyis, nem túl gyakran) meg fognak hallgatni. Ha naponta előveszed őket, az idegesítő lehet, de ha csak néha, az még belefér, nem fogják sajnálni tőled az idejüket. Minél közelebbi kapcsolatban vagy valakivel, annál több lelkizés fér bele.

2017. nov. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyszer-kétszer ... badarság... ha nem voltál ilyen helyzetben (általánosságban írom egy-két kommentre vagy olvasónak), akkor ne is mondj semmit... igaz barát napi 20x meghallgat! Érdekes: épp azért kerestem elő ezt az oldalt és ezt a fiokomat, hogy hasonló kérdést tegyek fel: 13, lassan 14 hónap után. Mindnekinek más a teherbirasa. Sok változást igényel a lelek a nagy-nagy veszteseg(ek) után, de azt megmondom, hogy tudatos önmunka is szuksegleltetik. DE!!! Mindenkinél más... én az első 3-4 hónap után jutottam el arra a szintre, hogy érdekeljen furodtem e , vagy épp fesulkodtem munkába menet. Pedig 29 éves fiatal no vagyok, aki világéletében rengeteget adott magára. Mégis.. és azt hiszed könnyebb lesz idővel, de nem... ugyanúgy lesznek nehéz napok, elviselhetetlen napszak vagy éjszaka, de kicsit csökkentett intenzitással jönnek azok a sírások pl. Kicsit jobban fog érdekelni idővel a környezet, és a baráti kapcsolataid minősége. Én pl rengeteg emberrel VOLTAM joban anno . Nem véletlen a nagybetűs használat.. ha leredukalodik a környezet, dupla csapás, viszont hosszútávon sokat segít, erősíti az IGAZI kapcsolataid, tehát: az igaz barát ott van, heti 10x is! Nekem is volt is van is periódus amikor azt érzem , sok lehetek.. az elején azt hittem öngyilkos leszek, gondoltam pszichiáter segít. Nehogy el hidd, nem lesz jó semmire, max nyugtatót ír fel, BE NE SZEDD! A gyasz megéléset semmiképpen se tompitsd semmivel! Csak saját magadon segítesz. Ha dühös vagy, légy dühös! Ha sírnod kell , azonnal sird ki magad! Ha egyedül, ha mással, de tedd meg amit a lelek ker. Másként nem megy.. Viszont ha mindenáron beszélni akarsz, sokat akar, de igazi reakciót is akarsz, javaslom hogy keress fel kineziologust.. vagy olyan embert aki egy év alatt a szerelmet és anyukajat temette: írj ezesetben nekem. Sok sikert!
2017. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!