Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tanári és...

Mazandia kérdése:

Mit gondoltok a tanári és pszihológiai állás összeegyeztethető?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a történelmet és a magyar irodalmat,nem áll messze tőlem,hogy tanítsam is. Viszont az embereken való segítést is nagyon közelállónak tartom magamhoz,sőt nagyon szívesen teszem.A nevelő tanárom,akivel sokat dolgoztam együtt is ,ő sulykolta,hogy jó tanár lenne belőlem.

2017. okt. 30. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Az embereken való segítés a tanítva nevelni, nevelve tanítani a legszebb hivatás. Ez a pedagógia. És gyógyítani is egyben - nem feltétlenül csak a gyógypedagógus feladata, nagyon sok- és egyre több- a sérült, gyógyításra szoruló gyerek az iskolákban. A pszichológus sokkal kevesebbet tud segíteni.
2017. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Én nem igazán tartom összeegyeztethetőnek, már magát a képzést sem. Mindkettő hivatás esetén egy hosszú útról van szó, ott van a pedagógus életpálya, rengeteg továbbképzés, pszichológián pedig a szakképzések, módszerek elsajátítása. Nem fogsz tudni teljes állásban dolgozni mindkét területen, félállásban pedig egyiket sem érdemes csinálni.


Néhány átfedést jelentő terület: iskolapszichológia, irodalomterápia, illetve tanárként is taníthatsz pszichológiát is pl.

2017. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szavaitokból azt veszem ki,hogy egy pálya felé lenne célszerű orientálódni.Elfogok mélyebben gondolkodni rajta,hogyan ötvözzem a kettőt,hogy az legyen. Csak mindíg rágódom rajta,vajon melyikből élnék jobban,ha szakítok mostani pályámmal...
2017. okt. 30. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!