Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy diplomás ápoló?

Mennyit keres egy diplomás ápoló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptemberben szeretnék egyetemre/főiskolára menni, és az egészségügyhöz húz a szívem. Ápolónak akarok tanulni. Közalkalmazotti bértáblázatot már nézegettem, viszont nem teljesen értem. Pontosabb számokra lennék kíváncsi. Tehát pl egy diplomás ápoló, kezdőként, osztályon, éjszakai, hétvégi, ünnepnapi stb pótlékokkal nettóban mennyit visz haza manapság? Illetve a folyamatos fizetésemelésnek köszönhetően mennyivel fog nőni ez a szám mondjuk 4 év alatt? (nyilván nem pontos összegre gondolok, csak arra vagyok kiváncsi, mennyire érezhető a mostanában folyamatos fizetésemelés, amiről már évek óta szó van) Illetve még egy kérdés: tudom, hogy hiányszakma, tehát az elhelyezkedéssel egészen biztosan még 4 év múlva sem lesz gondom. De ha én a rossz körülmények miatt (állami kórházak) inkább magánklinikán szeretnék elhelyezkedni, mennyire jelent előnyt a diploma? Vagy inkább a szakmai tapasztalatot nézik? Előre is nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.

2017. nov. 1. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Diplomásan ugyan annyit fogsz keresni mint egy okj-s végzetségű.

Kettő ismerősöm van aki itthon ápolóként dolgoznak, olyan 130-150e ft kapnak készhez.

Egy ismerősöm van németeknél ő 230e ft-ot keres átszámítva, de lakhatást biztosítanak neki.

Másik ismerősöm Írországban van ő 700-800e ft-ot kap átszámítva de ott a fizetése teljesen elmegy a megélhetésre a barátja fizetése viszont teljesen megmarad. A lakás amit bérelnek majdnem 500e ft.

2017. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, segítettél. Viszont az lenne a kérdésem, hogy miből gondolod, hogy diplomával ugyanannyit fogok keresni, mint egy sima okj-s végzettséggel? A diplomás fizetésnek többnek kell lennie minden területen, tudtommal, és nem is láttam még, hogy valamilyen területen ez másképp működne.
2017. nov. 1. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Papíron valóban így van, de gyakorlatban ithon 90% nem így van.

Pl. Ahogy írtam itthon 2 ismerősöm van ápolóként és nagyjáből ugyanannyit kapnak, a diplomásnak, papírjaiba csak a szakmao végzetséget írták bele és ennyi a történet megoldása(állami korháznál dolgozik).


De saját tapasztalatom is az, hogy a diploma, semmit se befolyásol, szó szerint csak annyit ér mint egy darab üres papír.

Meg az egész oktatás is.


Például a gyerekem 1 éve szerezte meg a közgazdász diplomályát az óráinak a felére be se kellett mennie(papíron meg lettek tartva az előadások) de a lényeg, hogy volt olyan aki sikeresen végzett akinek a sima egyenlet is problémát okozott.

2017. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A felsőoktatásról nekem is megvan a véleményem, van is benne tapasztalatom...van minden egyetemen alibi szak, vagy egy egész kar...ezek esetében az oktatás valóban úgy működik, ahogyan leírtad. Viszont vannak egyetemek, ahol ugyanezeket komolyan veszik, és valóban szakembereket képeznek. Ha az egészségügyi karokat nézzük pl, én a Debreceni Egyetemre szeretnék menni, ami elismert, erős egyetemnek számít, az egészségügyi kar is. Ezzel szemben a Miskolci Egyetem egészségügyi kara például pont ilyen alibi...:) Általánosítani épp ezért én úgy gondolom, nem lehet.

Köszönöm a válaszodat, hasznos volt számomra. Elkeserítő, ha valóban nem kapja meg a diplomás a neki járó fizetést, pedig az sem sok..:( Mindenesetre ennek jobban utána fogok nézni, kérdezni.

Valakinek egyéb tapasztalat?

2017. nov. 1. 13:33
 5/6 anonim válasza:
Írtam privát üzenetet.
2017. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Ne higgy az előttem szólónak :) diplomas apolo vagyok. Guglizd ki hogy egeszsegügyi bértábla, ezen az "F" kategória a dipl apolok, a mostani emelés utan 219 ha jol emlekszem a bruttó.

Az, hogy mennyit visznek haza nettóba, több tényezőtől függ, ezert nem lehet rá válaszolni, mindenhol más a pótlék/pótlékok, és messze nem mindegy mennyit ejszakazol. Pl ito-n alapból 150%-os bérpótlékkal indítanak ha jól tudom, de erre is rá lehet keresni.

Az elottem szolonak annyiban igaza lehet, hogy kisebb nagyobb városokban akár a kórházban is, de civil szervezeteknél esetleg idősotthonban, bv intezetben, stb nem keresnek diplomas apolot, de ha az illeto megis szeretne ott dolgozni termeszetesen felveszik, de "E" kategorias fizetesert.

Remelem tudtam segiteni. Sok sikert!

2017. dec. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!