Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó lesz ez a taktika?

Jó lesz ez a taktika?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány.Tegnap összevesztem anyámmal,ő mondta,hogy "Egy kezeden sem tudod megszámolni,hogy hányszor segítettél,ugye?",én meg mondtam neki egypár olyan dolgot,amit nagyon nem kellett volna,de csúnyát nem mondtam neki.Nem kérte,hogy segítsek,csak odajött és elkezdett felmosni.Dehát könyörgöm,mit tettem volna,az lett volna a megoldás,ha kikaptam volna a kezéből a felmosórongyot??Utána meg hallgathattam volna,hogy dirigálja,hogy hogyan mossak fel,mintha én nem tudnék felmosni.Ja és persze hozzáteszem,hogy igenis,szoktam neki segíteni,csak mostanában kicsit kevesebbet.Bocsánatot kértem az incidens után,mondtam,hogy majd segítek,de nyugodtan is meg lehet rá kérni,és nem kell azt felhozni,hogy túl keveset segítek neki.Mert amire megkért,azt mindig megcsináltam.Amikor mondja,hogy hozzak le neki fentről x dolgot,akkor lehozom az x dolgot.Pedig ott áll a lépcső előtt,és lusta felmenni.Nem idős,mindössze 55 éves.Nem fájnak a lábai,nincs semmi betegsége.Van ugyan munkahelye,de van 1 délutánja(a péntek) meg 2 szabadnapja(szombat,vasárnap),amikor megtud csinálni mindent.Ha meg megkér rá,akkor én is megcsinálok neki mindent.

ÉS AZT GONDOLTAM KI,HOGY..

A ballagás utáni hétvégétől minden héten legalább 3-szor takarítok,és a többi nap pedig azt csinálok,amihez épp kedvem van(jelzem nem drogozok,nem cigizek,nem járok diszkóba és nem alkoholizálok,csak pasizok,de megbízható vagyok és szűz).És ezen a 3 alkalmon kívül még segítek neki akkor is,mikor megkér.

AMIT MAXIMUM MEGTESZEK NEKI..

-Elmosogatok,

-Segítek főzni,sütni,

-Megöntözöm a Leanderjeit,

-Kiporszívózok,

-Felmosok,

-Letörlök pár polcot,

-Letakarítom a tükröt,

-Lehozom neki,amit kér,

-Rendet teszek a szobámba,

-Felsöprök.

Szerintetek jó ez a taktika??

És így elkerülhetem a legközelebbi lehetséges veszekedéseket?

Elég ez a heti 3 alkalom,plusz amikor megkér rá,hogy segítsek?

Hogyan szoktassam rá észrevétlenül,hogy mondja meg,hogy mit szeretne segíteni?

Hogyan legyek kedvesebb az emberekhez??Hogyan legyek segítőkészebb?Miért érzem,hogy bárki másnak szívesebben segítek,mint neki?


2010. máj. 30. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ami alap,az mindig legyen rendben,például a szobád.Ez kérés nélkül.Illetve te is látod hogy mik azok a dolgok,amire ráfér a takarítás.A legjobb lenne ha kérés nélkül megcsinálnál sok dolgot folyamatban,és mire hazaér munkából,biztos örülne.
2010. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Durva, hogy négy év alatt ennyire megváltozott minden. Mármint, amikor én 14 éves voltam, emlékszem, hogy sütöttem anyának sütit, kitakarítottam meg minden, mire este 10kor hazaért. Nekem szeretetből jött, és ha neked nem megy abból, akkor tényleg csak nyűg lesz..


Próbáld meg elképzelni, hogy mennyi mindent megcsinált érted, és azt, hogy mi lesz, ha már holnap nem dirigálhat neked.


18f

2010. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez igaz,erre is gondoltam..de végülis ebbe a heti 3 alkalomba beleférne...viszont kikapni nem fogom a kezéből a felmosórongyot..
2010. máj. 30. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem nem kell heti háromszor polcot törölni tükröt mosni és porszívózni

amúgy jó taktika sztem

2010. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!