Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érezheti magát egy...

Hogyan érezheti magát egy anime karakter?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval azon kezdtem el filózni, hogy az anime karakterek vajon tudják-e hogy ők egy anime karakterei, vagy pedig fogalmuk sincs róla mint ahogy nekünk sincs az ilyenről fogalmunk, csak egy egy szürrealista elképzelés ami egyből le van hurrogva...

Egy csomó ilyen kérdést tudnék felsorolni! pl:

ez már inkább ezo kategória xD de Ha megtehetnétek, eldobnátok a mostani életeteket, hogy egy animében élhessetek? Egyáltalán valamilyen elmebeteg módon ez lehetséges?



2017. nov. 5. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy fikcionális karaktereknek nincsen öntudatuk? Lényegében semmilyen tudatuk nincs: azt csinálják, amit az író/mangaka/rendező/stb mond; arra gondolnak, amit az író/mangaka/rendező/stb mond; azt érzik, amit az író/mangaka/rendező/stb mond. Ha "tudatában" is vannak, hogy ők egy anime szereplői (vígjátékokban előfordul, mint poén; forth wall breaking-nek hívják), akkor sem tudják igazából. Szimplán úgy írták meg a sztorit, hogy ez az X 2D-s vonalakból és színekből álló rajz ezt "mondja."
2017. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Én élnék animében. Valamivirtuális valóság is jó lenne, ahonnan nem ébredek fel.
2017. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 szerintem nincs fantáziád de köszönöm a választ
2017. nov. 5. 23:36
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

#1 válaszoló vagyok.


Ó, ne aggódj, fantáziám van bőven, de a kérdésed abszolút nem a képzelőerőnkre irányult. A kérdésed lényegében tényszerű alapnak vette, hogy az animekaraktereknek van öntudata, majd ezen belül kérdeztél rá arra, hogy ez miben nyílvánul meg - ebből kifolyólag naívnak, és őszintén, elég butának hangoztál.


Ha a kérdés alatti kifejtés megfogalmazásában egyértelművé tetted volna, hogy ne aggódjunk, nem vagy annyira hülye, hogy ezt tényleg elhidd, akkor egész másképp válszoltam volna. Például leírtam volna, hogy valószínűleg ugyanúgy éreznek, ahogy mi, csak jóval extrémebb mértékekben, tekintve, hogy az animék a valóságot túlozzák (ill. a fantasy stb animék ehhez egy kis számunkra irreális fűszerezést is adnak). Amennyiben az olyan animéket vesszük, ahol alkalmaznak forth wall breakinget, én kétféleképpen tudnám őket elképzelni: Esetleg úgymond "színészekként" szerepelnek, így tudják hogy veszik őket, és az anime történetén kívül magánéletük van; vagy esetleg a tény, hogy valakik egy másik dimenzióból képernyőkön keresztül bámulják őket, ugyanúgy hozzátartozik a valóságukhoz, mint mondjuk a, nem is tudom, gravitáció a miénkhez.

2017. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
nézd meg a kampfert
2017. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Én sokkal inkább élnék egy animében, mint a való életben.
2017. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) és sajnálom #1 hogy nem írtam le normálisan
2017. nov. 6. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Én abban hizek, hogy minden irodalmi mű mögött amit alkotunk egy univerzum van a műben szereplőkkel... De ők nem tudják hogy amit csinálnak az nem ösztönös...

Pl: Te felkelsz az ágyból.

↓ ↓

↓ lehet, hogy magadtól

↓ lehet, hogy az író miatt

Szóval te se tudod ezt megmondani...

Lehet, mindannyian egy Isten által (vagy akárki által) írott könyvnek/könyvsorozatnak a megtestesülései vagyunk!

(Mondjuk ez a sorozat elég híres lehet, ha mondjuk már több milliárd példányt kiadtak belőle :P)

2017. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 remélem segítettem :)
2017. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen nagyjából ezen az alapon indult el a kérdés is :) szóval örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült :D
2017. nov. 6. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!