Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet otthon autodidakta...

Lehet otthon autodidakta módon meganulni komponálni? Ha lehet, akkor hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

9 éve tanulok zenét, bár abból 2 óvodai "zeneoktatás", és 7 éve pedig hegedülök, de zongorázni is tudok valamennyire.



2017. nov. 6. 19:37
 1/4 anonim válasza:
100%
Bár én rendesen nem tanulok zenét, hanem magamtól, de tavaly már elkezdtem komponálni. Nem tudom mennyire hasznos így a véleményem, de leírom: Mindenképp hallgass sok zenét abból a stílusból,amiből komponálni akarsz! Ha van rá lehetőséged, akkor használj jó minőségű fül-vagy fejhallgatót, és koncentrálva próbáld meg a lehető legtöbb részletet kihallani a zenéből,amit hallgatsz! Komponáláshoz kelleni fognak programok, ezzel most nem akarok foglalkozni. Gondolom zeneelmélettel nincsenek nagy gondok (skálák mennek meg a satöbbi). Ha van ötleted dallamra (akár egy létező zenéből is szerezhetsz ihletet), akkor kezd el eljátszani, és ha tetszik, vedd fel (programra lesz ezekhez szükséges,mint azt mondtam). A továbbiakban folytasd a dallamot addig,amíg az számodra megfelelő nem lesz. Közben megpróbálhatod elképzelni, milyen hangszerek kerülhetnének alá, azok mit játszanak (igazából szerintem innentől már csak kreativitás nagyrészt). Ha valameddig megvan a dallam, akkor jöhetnek a többi hangszerek, szekciók stb. A zenédet többször hallgasd végig (ha csak kis részletet is),és gondolkozz azon,lehetne-e még rajta valamit csiszolni (ha úgy gondolod, hogy nem,akkor nem csinálsz vele semmit. Innentől csak folytatod a zenét,a felvételt stb., meg ugye a végén az utolsó simítások,odafigyeléssel végig hallgatod párszor,és ha úgy véled,megfelelő,audio formban lemented.
2017. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocs a helyesírási-és egyéb hibákért!
2017. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
És bocs, kicsit eltértem a témától (inkább azt írtam le,hogyan lehet komponálni). Nos, az eredeti kérdésre a válaszom az internet lenne, bár magát a komponálást így külön én nem tanulgattam neten,inkább zeneelméletet és azt a tudást próbálom hasznosítani zenélés közben.
2017. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2017. nov. 8. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!