Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell awi tig hegesztôvel...

Hogy kell awi tig hegesztôvel hegeszteni?

Figyelt kérdés

Van egy inverteres hegesztőm, szelepes awi pisztolyom és 4.5 argon gáz.

2-3mm zártszelvény szeretnék hegeszteni tőbbnyire sarok hegesztés lenne, 1,6mm sátga wolfram elektrodát jasználok 6 os gázterelőt 1,6 mm pálcát 50- 110 amperig próbáltam de nemsikerült egy sarkot sem végig varrni.



2017. nov. 9. 05:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisebb amperen kezdenék. Soha nem kellene elfelejteni megnyitni a gázt, és jó lenne egy rotaméter (ilyen skálás üvegcsőben lebegő súly, aliexpressen filléres a pisztolyra helyezve használható, csak egy hónap mire ideér), mert legalább a gázt jó lenne 4-6 liter/perc környékére állítani. Perfektül kihegyezném az elektródát. A sárga tóriumos, egyenáramnál nem biztos, hogy optimális. Az elektróda kell legyen negatív póluson. Milyen inverter? Koppintós indítás?
2017. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rotaméter akkor is kell ha a reduktoron be lehet állítani a levegőmennyiséget ?

Koppintós awi igen, kihegyeztem az elektrodát is, 6-7 liter /perc levegőre állítottam.

2017. nov. 10. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A lényeget kihagytam: Tiszta kell legyen minden. Flex és lamellás korong elég kell legyen, úgy már tényleg az ívképzés szempontjából elenyésző mennyiségű szennyeződés marad, ha egyáltalán marad. Gondolom nem röntgen alá megy :-)


A túl hosszú ív is könnyen okoz roskadást. A lehető legrövidebb használható hosszt kell tartani, és ott már bőven az van, hogy hozaganyag adagoláskor kicsit visszább kell hátrálni a volfrámmal. Akkor kezd menni a dolog, mikor olyan kicsi ívvel haladsz, hogy nem is haladós, míg nem adsz egy kis áramot még rá.

2017. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rotaméter pontosabb és nem hőmérsékletfüggő. Az órák mindig nyomást mérnek, ha literben van skálázva egy nyomásmérő óra, akkor az csak adott hőmérsékleten (általában 20 Celsius fokon) pontos. Többnyire elég az persze, de sokan spóroltak már sok gázt egy rotaméteres ellenőrzéssel, vagy azzal, hogy addig tekerték le a nyomást, míg kezdett síri csendben jól hallhatóan sziszegni az ív, aztán azt állították vissza jónak tűnőre, meg egy kis tartalék, és simán falra függesztették, hogy ennyi Celsius fokon annyi a reduktoron. Nagyon eltérő hőmérsékleten meg újra.
2017. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!