Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti a hetkoznapokban is ilyen...

Ti a hetkoznapokban is ilyen helyesen irtok, mint itt?

Figyelt kérdés

Azt most hagyjuk, hogy van olyan, akinek ez az oldal a hetkoznapjai resze.


Itt persze, hogy elvart az,hogy tokeletesen es hibatlanul irj, hisz ha hanyagul teszel ki egy kerdest, az elso amiert megszolnak, nem a kerdes akarmelyik pontja.

Arra lennek kivancsi, ha a parotokkal beszeltek messengeren, sms-eztek anyanak/apanak, vagy csak valami rokonnak kuldtok egy gyors e-mailt, akkor is betartjatok-e a magyar helyesiras szabalyait.

En nem. Nyilvan ha egy hivatalos ugyben irok, akkor igen, de a font folsoroltak kozul egy esetben se irok igy.

Altalaban osszecsapottan, vesszok es pontok nelkul, nagy betuket kihagyva kuldom el a mondokamat a masik felnek.

Tul sokaig tartana hibatlanra irni mindent, es valljuk be , a tomott villamoson egy gyors ,, varj meg legyszi, most szalltam fol , de nem tudok irni, mert sokan vannak,, mondtatot nem akarna az ember 2 percig potyogni egy kezzel.

Ti hogy vagytok ezzel?



2017. nov. 15. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Aki tud helyesen írni, az mindig úgy ír.
2017. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem

Itt nem nagyon szoktam figyelni rá

2017. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Én mindig igyekszem a lehető legjobb helyesírással írni. Én sem vagyok tökéletes, így előfordulhatnak hibák főleg vesszőknél, de a szavakat mindig helyesen próbálom leírni. Ha kell kijavítom többször is, de helyesen írjam le. Az embernek mindig van 2 perc ideje arra, hogy normálisan leírjon valamit. Magamból kiindulva, én nem veszem komolyan azokat akik nem tisztelnek meg annyival, hogy helyesen próbálnak írni. A véletlen elírások vagy a hiányos vesszők nem akasztanak ki, de az olyan helyesírási hibák amik szinte ordítanak, hogy rossz, attól a plafonra mászok.

Bevallom engem irritál ha valaki ezeket a szavakat írja le

pl:

- lessz

- muszály

- vok

-menyek

stb.

2017. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3#

Jo , persze az ilyen szavak alapnak szamitanak, hogy jol ird le oket. En is betartom mindig, legyen az csaladdal valo beszelgetes, gyk, vagy akarmi.


Ha egy uj emberrel kell beszelnem pl messengeren, akkor is torekszem a helyesirasra, egyedul a parommal, csaladdal, baratokkal nem tartom be, de akkor is csak vesszot, pontot, nagy betut hagyok ki. Esetleh neha roviditek. Hogy=h. Valami=vmi ...

2017. nov. 15. 16:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül akkor szoktam hanyagul írni, ha chatelek. Olyankor nem kezdem nagybetűvel a mondatokat, előfordulnak elgépelések, néha rövidítések, nem rakok pontot. Vesszőket azért használok akkor is, anélkül néha teljesen más értelme lenne a mondatnak. SMS íráskor meg volt, hogy szóközöket se tettem néhány helyre, hogy egyben el bírjam küldeni, de ez azért más :'D Egyébként mindenhol máshol helyesen írok, amennyire csak tudok :)
2017. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, te most itt azt próbálod kitalálni, hogy mennyire lehetsz hanyag és lusta úgy, hogy még ne legyen komoly következménye.


Én azt tanácsolom, hogy NE legyél hanyag.

Egy embert eléggé minősít, hogy mennyire tiszteli meg a másikat azzal, hogy ODAFIGYEL rá.

Tehát minimum egyszer olvass át mindent, amit írsz, és igenis javítsd ki a hibákat. Lehetőleg mind.

Ellenkező esetben lehet, hogy nem szólnak érte - de hogy a véleménye meglesz a normális embernek, az biztos.

Kell az neked?

2017. nov. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolso, latom nem erted.

A paromnak, a csaladomnak es baratnoimnek nyilvan meg van a velemenye rolam-jo ertelemben, hiszen akkor nem ,, tartoznanak hozzam,,/ nem beszelnenk. De mivel evek ota ismejuk egymast, legtobbjukkel pelenkas korom ota, nem az iraskepem alapjan fognak megitelni. De latom , nagyon kotoszkodos kedvedben vagy, mindenhol csak a szapulasodat latom..

2017. nov. 16. 00:14
 8/17 anonim ***** válasza:

"kotoszkodos"

Ja.

NEM érted.

Azt mondtam, hogy azt próbálod kitapasztalni, mennyire lehetsz hanyag.


Nos: döntsd el te.

Minden normális helyen el fognak ítélni érte.

Ha pedig a bemutatkozásnál még vigyázol, és csak utána engeded el magad, akkor még képmutató is vagy, amiért még jobban elítél minden NORMÁLIS ember!


De úgy látom, te ezt már úgyis eldöntötted, csak megerősítést vársz.

Nos: megerősítést csak a hozzád hasonlók között kaphatsz, beszélgess csak velük! Megérdemlitek egymást.

2017. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én akárkivel írogatok, legyen az a családom, barátaim, ismerőseim, őket is megtisztelem azzal, hogy helyesen írok.
2017. nov. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Meg mindig nem erted. :,D


Nem MINDEN normalis embernek irok ugy, es nem megerositesre vagyok.

De ha nem tudsz tultenni a sajat makacssagodon, akkor nem tudsz. Joejt.

2017. nov. 16. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!