Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megvertem pár embert mert...

Megvertem pár embert mert csesztették a barátnőmet. Szüleim azt mondják nem kellett volna de szerintem helyesen cselekedtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Bővebben az történt hogy elmentünk szórakozni bulizni a barátaim a barátnőm és én.Minden rendben ment ameddig három "nagymenő" srác oda nem ment a barátnőmhöz és kikezdett vele.Persze Ő lekoptatta majd jött hozzám. Éppen italt vettem eközben. Majd ők is jöttek és az egyik rá csapott a fenekére. Én mivel picit ittam nem bírtam magam kontrollálni és kihívtam őket hogy rendezzük az ügyet. (3 éve MMA-zok és szinte minden versenyen én kerülök ki legjobbként persze csak 75-80 kilósak között) Könnyű szerrel megvertem őket egyiknek(amelyik rá csapott a fenekére) eltörtem azt a kezét is. Ebből 2 hét alatt még nem lett gond de úgy érzem helyesen tettem amit tettem.

A véleményetekre vagyok kíváncsi.

16/f


2017. okt. 16. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Erkölcsileg helyeslem a fellépést ilyen helyzetben, bár a kéztörés durva. 8 napon túl gyógyuló sérülés, jogi következményei lehetnek.
2017. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Álmodj királylány
2017. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 2*Sü ***** válasza:
100%
Nyilván minden önbíráskodás etikátlan. A szükséges önvédelem elfogadható, de itt már nem erről van szó, hanem valamiféle bosszúról, bíráskodásról. Azért etikátlan az önbíráskodás, mert a legtöbbször aránytalan. Egy kéztörésnek szerencsétlen esetben akár egy egész életre kiható következményei lehetnek, ami nagyon nincs arányban a barátnődet ért sérelemmel. Egy másik ember etikátlan viselkedése nem teszi a te tettedet etikussá. Ha nem fake a kérdés, akkor nyilván nem véletlenül tetted fel, hanem mert dolgozik benned a lelkiismereted. Ha nem így lenne, akkor nem lenne kérdéses számodra a dolog megítélése, így nem tetted volna fel a kérdést sem.
2017. okt. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ez rendben van, akkor börtönben fogsz meghalni, mert gyorsan összejön a három csspás.

Rendőrségen feljelentettek legalább? A klubból nem rúgtak ki?

2017. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne fake? Névtelenül rajoskodni egy oldalon semmi haszna nem tudom ki hogy van vele. Nyilván nem azért tettem mert beszámítható voltam. Sajnos megtettem és tudom nem volt jogos sem helyes de így alakult ahogy. Nem tettek feljelentést és nem is rúgtak ki de természetes közöltem az edzőmmel. Azóta is sokat filózok rajta viszont akkor ott helyén éreztem. Most már nem! De ti mit tettetek volna? Azokkal az alakokkal nem lehet normálisan kommunikálni
2017. okt. 17. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem űzöm az MMA-t.

Alap, hogy a küzdősportokat művelők fegyelmezettebbek, s a "verekedést" a sportra korlátozzák. És az is, hogy nem iszik.


Egyáltalán nem mentség, sőt ront a helyzeteden, hogy ittasan verekedtél.


A jogban vannak olyan kitételek, amelyek bűntetthetőséget kizárok oknak tekintenek. Meg van a jogos védelem is.

De a gyere ki, megbeszéljük, az egyáltalán nem védendő.

Sőt! Te vagy a támadó. Te követtél el bűncselekményt, s ellened lehetett volna jogosan védekezni.

2017. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tettem volna. Helyesen cselekedtél, én ki is nyírtam volna őket mert ha valaki a barátnőmmel kikezd az velem kezd ki és én azt kétszeresen adom vissza mintha engem csasztetne.
2020. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 éves a kérdés, hetes. Jó, és akkor remélem sok évre börtönbe csuknak.
2020. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Am igen,de jogilag ha te kezdted a verekedést igen.
2020. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!