Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tűzgyújtási tilalom esetén...

Tűzgyújtási tilalom esetén lehet-e túra gázfőzőt, esetleg gázzsámolyt használni erdőben?

Figyelt kérdés
túrázás
2017. nov. 15. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Milyen buta kérdés ez? Nem is értem.

Ha valami tilos, akkor lehet? Lehetni lehet, de nem szabad. De minek ezt megkérdezni?

A gázfőző nem tüzet ad? A gázzsámoly talán imával melegít?

2017. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Mégis hogyan, vagy mire használnál egy gázfőzőt, ha nem lehet meggyújtani???
2017. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%

Gázfőzővel nehéz felgyújtani egy erdőt. A tábortűzzel az a gond, hogy a parázsnak nagy a hőkapacitása, kifújja egy széllökés, szanaszét szórja az erdőben. HA száraz az avar akkor b4szhatod. Tábortűz oltásnál ugyan ez, nem szabad otthagyni, mert még napok múlva is meleg a parázs és egy egy nagyobb szél visszagyújtja.


Egy ilyen kis kézi palackos gázfőzőt nem fúj el a szél, ha rajta van az edény és nem tud belőle parazsat kifújni. Ha végeztél elzárod és nincs visszahagyott hő.


Én gázfőzőt mindenhová szoktam magammal vinni, eddig egy erdész sem szólt meg érte, de azért én oda is figyelek rá, hogy hogy használom, nem avarban, nem fenyvesben, ha lehet kiépített pihenőnél.


Zsámoly már necces.

2017. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 LugosiLászló válasza:

A kérdés jogos.

Szokás szerint nem egyértelmű a leírás számomra..

Szerintem lehet, bár nem tudom mi az a szikrafogó és hogy mi számít megfelelőnek..


"Nem minősül ugyanakkor tűzgyújtásnak a gáz égőfej és a zárt tűzterű sütő-, főző-, melegítőeszköz alkalmazása, ha az megfelelő szikrafogóval van ellátva."

[link]


De az előttem szóló jogos érveket hoz fel arra, hogy nagyon nem ugyanaz a kettő.

2020. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!