Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt megoldani?

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Jobb híján ebbe a kategóriába tettem a kérdést, mivel nincs külön neki... a lényeg, hogy vettem egy teleobjektívet, amit a dslr-el is használnék, viszont elsődleges szempont a csillagászati teleszkóp funkció volt. Van is hozzá két okulárom, 10mm és 4mm-es, vettem egy prizmát hozzá, és megoldom hogy rátegyem az objektívre az egészet. A gondom az, amivel most szembesültem, hogy amíg nincs rajta a prizma, addig nincs gond, tudok fókuszálni nagyjából. Viszont ha ráteszem a prizmát is, akkor már nem tudok fókuszálni, nincs végtelen, kb. max. 10-20 méterre tudok. Ez így nem jó. Túl messze van az egész rendszer a fókuszponttól gondolom. 1-2 cm-el beljebb kéne hogy legyen a prizma, de ezt meg nem tudom megoldani...

2017. nov. 24. 16:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!