Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti csapnak a föld alá...

A kerti csapnak a föld alá vezető csövébe földet hánytak, így nem tudom megnyitni. Hogyan tudnám ásás nélkül kitisztítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi a neve annak ami a föld alatt van (fagycsap?), az a lényeg hogy egy cső vezet le hozzá és abba kell beledugni egy rudat amivel meg tudom nyitni illetve elzárni. Na az a lényeg ebbe a csőbe a gyerekek földet hánytak így nem tudom megnyitni. Valahogy ki lehet tisztítani?

Az egyik ismerősöm azt mondta hogy vízzel mossam ki. Ez jó megoldás?



2017. júl. 8. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
ha kevés van benne akkor igen, no de hogy a kölkök is tanuljanak valami ki kell ásatni velük ha telepakolni vicces volt akkor a kitakarítás is legyen az
2017. júl. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is slaggal ki lehet mosatni a csövet.

Utána próbálj egy kupakot rá rakni a csőre, hogy ne tudjanak legközelebb földet bele dobálni.

2017. júl. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor velem történt ilyen, akkor kiporszívóztam, csak kellett egy vékony csőtoldat a porszívóra. Igaz közben egyszer kellett közben a tartályt.


A fagycsapot tavasszal szoktuk kinyitni, ősz végén elzárni. Ha sűrűn tekergeted akkor áshatod ki rövidesen.

2017. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyanúm szerint ásás. Utána lefedni, kölkökkel elbeszélgetni.
2017. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van hova elszivárognia ,eliszapolódnia az így keletkező sárnak akkor van értelme. De lehet,hogy csak a víz fog elszivárogni. Mindenesetre akár túlcsorgatással is ki lehet mosatni belőle(vízzel). Csak lehet,hogy sokáig tart és sáros meló lesz,de kényelmesebb mint ásni.
2017. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!