Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezeteknev valtoztatas!...

Stewie200 kérdése:

Vezeteknev valtoztatas! Segitenetek? Lenne par kerdesem.

Figyelt kérdés

Fel szeretnem venni neveloapam nevet, aki szuletesem ota nevel, mivel az apam mindig is sz*rt ram. (egyaltalan nem tartom veluk a kapcsolatot) mar regebben is szerettem volna de tobbszor megfenyegetett annak az idiotanak a csaladja (nem tudom hogyan tudodott ki de nem is lenyeg). Azota nagykoru lettem, es ugy vagyok vele hogy nem felek toluk. Neveloapam, es mindenki a csaladbol beleegyezett ebbe azonnal. Kerdeseim:

- milyen indoklast irjak amit tuti nem dobnak vissza? Nem akarok tobb tizezreket kidobni feleslegesen.

- az illetek amit befizetek, az fedezi az uj irataimat (is)?

- tenyleg 3-4 het az atfutasi ido? (Hivatali ismeros mondta)

- bizonyitvanyaimat at lehet iratni az uj nevre?



2017. nov. 28. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Indoklás bőven megfelel, amit írtál. Nevelőapádat tiszteled, sokat tett érted, édesapádhoz rossz emlékek fűznek. Ennyi bőven elég.

Az illeték nem túl friss információm szerint csak 10 ezer forint. Az új iratok ára nincs benne, de amennyire tudom, bizonyos dolgok ingyenessé váltak amúgy is.

A bizonyítványokat nem lehet átíratni, hanem a meglévő bizonyítvány mellé csatolod a névváltoztatás tényét igazoló papírt, ha valahol be kell mutatni.

Az átfutási idő passz, de biztos nem hónapokig tart.

2017. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Ment a zold kez
2017. nov. 28. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!