Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a házban tűz alakul ki...

Tündi0212 kérdése:

Ha a házban tűz alakul ki akkor a vezetékes földgáz felrobban?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdést teszek fel de csak normális válaszokat várok! Pár napja jutott eszembe hogy ha valahogy ne adj isten tűz lenne a házban kigyulladna valami nálunk földgáz van és konvektorokkal fűtünk mind a 3 helységben kamrában van a doboz és a csap akkor felrobban az egész ház??? Kicsit félek mert a konyha és a kamra elég távol és teljesen külön van a szobátol és este ha nem vennénk észre idöben a tüzet! Az egész rendszer ugye ahol megy a gázcső az felrobbanna vagy csak ahol a tűz ütött ki??? Köszönöm a válaszokat
2017. nov. 29. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.A földgáz nem robban. A földgáz-levegő keverék bizonyos koncentrációs határértékek között robban, viszont ha tűz üt ki és megsérülnek a szerelvények a gázcső végén az legrosszabb esetben is csak fáklyaként fog égni. Mondjuk jó nagy fáklyaként, de csak égni fog.
2017. nov. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem ha kigyullad a haz vagy 1 helység akkor kozvetlen ott a csőnél ami a falon megy ott lesz tűz?? És ha a tűz nem tudom pontosan hogy hivják ahol a gaz óra van az a doboz az sem robban? Vagy nem szivja vissza ? Nagyon szepen köszönöm a választ !! Picit megnyugodtam
2017. nov. 30. 06:12
 3/5 anonim ***** válasza:
A csőben földgáz van és a csőből jön a nyomás. A földgáz oxigén nélkül nem tud égni, a csőbe nem nagyon fog tudni visszaégni, mert nincsenek meg az égéshez szükséges feltételek.
2017. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor nem robban fel a ház ha tűz van! Megnyugodtam de ha ott a doboznál van tűz az se csak nyomja ezek szerint ki mint egy perzselő a tüzet? És abban az esetben ha tűz van kint kell a csapot elzárni??
2017. nov. 30. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tűz van a gáz főelzárót kell elzárni, onnan már nincs gond. :)
2017. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!