Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes elkezdeni japánt tanulni?

Figyelt kérdés

És egyéb tudnivaló ha belevágok?

Köszönöm a válaszokat:)



2017. nov. 29. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen nyelvet minél fiatalabban, mert úgy könnyebb elsajátítani. Nem véletlen hogy a kis gyerekek akik külföldre költöznek kb 1-2 év múlva már úgy beszélnek mint a helyiek.
2017. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mint minden idegen nyelv esetében, a legtökéletesebb 6 éves kor előtt. De saját tapasztalataim szerint mindenképpen effektívebb még 20 éves kor előtt, pláne ha esetleg cserediákoskodásban vagy más külföldi lehetőségekben is gondolkodsz.


Egyéb tudnivalónak talán annyi, hogy mindig használj több forrást, olvass utána dolgoknak (akkor is, ha van tanárod).

Kezdettől fogva tanuld a nyelvtant, az írást és a kiejtést (utóbbihoz használhatsz akár filmeket, animéket is - a lényeg a hallás-értés stimulálása).

Azt bizonyára nem kell elmondanom, hogy a japán nyelv megkezdéséhez először is nem árt az erős angol nyelvismeret.

2017. nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm:)
2017. nov. 30. 15:22
 4/4 anonim válasza:

Én magamon pont az ellenkezőjét vettem észre, minél később kezdtem, annál jobban megmaradt, mert volt elég nyelvtani és nyelvészeti tudásom hozzá, hogy megértsem az anyagot.


Amit fent írtak, hogy jobb korán elkezdeni az leginkább a hallás utáni tanulásra vonatkozik, nem az elmagyarázós tanulásra. Meg max amiatt jó hogy olyan dolgokkal is tölti korán a gyerek az idejét, ami később hasznos lehet. (Nem mintha a játékból nem tanulna rengeteg mindent)

2018. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!