Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes tűzoltónak lenni?

Érdemes tűzoltónak lenni?

Figyelt kérdés
Ez az álmom. Fizetés érdekelne, tudtommal megemelték, ez mennyire igaz? Valamint néhol azt olvastam, hogy idegileg kikészíti az embert. Véres dolgokat bírom, de valóban ennyire megterhelő lelkileg? És az érdekelne még, hogy ti tűzoltók hogy érzitek, boldogok vagytok? Jobb ezt csinálni egy életen át, mint egy irodában ülni, nem?

2017. dec. 4. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok hivatásos tűzoltó állományban, de van rálátásom a szakmára.


Gyerekként poroltókat, sisakokat gyűjtöttem, sokan hülyének néztek.

Vonulós tűzoltó akartam lenni.

Aztán másfelé sodort az élet.

Másfél éve belefutottam abba, hogy léteznek önkéntes tűzoltó egyesületek is, ahová be lehet tagozódni. Kiképeztek, vonulunk káresetekhez, tehát "igazi tűzoltók" vagyunk, annyi difivel, hogy nem pénzért tesszük. A legszebb hivatások egyike - szerintem

Vannak nehezebb dolgok is, van, hogy unalom van, mert nincs riasztás, van hogy kiterjedt káreset van, ami igénybevevő. Néha a halál és a személyi sérülések látványa is hozzátartozik. De amikor kinn vagy a káresetnél, nem ezeken agyalsz, teszed a dolgodat.

A hivatásosak között ismerek lelkeseket is, fásultakat is, van akinek ez csak munka, van, aki hivatásnak érzi.


A legjobb tapasztalatszerzés, ha te is keresel egy lakóhelyed közeli ÖTE-t és felveszed velük a kapcsolatot.

2017. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Esetleg még hivatásosak véleménye? Pénzügyi oldal érdekelne még
2018. jan. 3. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!