Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok olyan oldalt, ahol meg...

Tudtok olyan oldalt, ahol meg lehet tanulni rajzolni lépésről lépésre?

Figyelt kérdés
Szeretnék könnyedén megtanulni rajzolni, mert az osztársaim cikiznek a rajzaim miatt és ez engem már nagyon idegesít. És nem azt akarom mondani, hogy "Na jolvan akkor keresek egy másik iskolát" hanem ténylegesen rajzolni.

2017. dec. 4. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Én nem akarlak lelombozni, de szerintem ez nem tanulható dolog. Fejlődni kicsit tudsz esetleg, de ehhez született tehetség kell.
2017. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Udemy !!!
2017. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet tanulni! Sőt! A tehetség az csak egy dolog.

Írd be a keresőbe a "perpektívikus ábrázolást" rengeteg képet, szabályt fogsz találni. Pl: [link]

Vagy "portrérajzolás "

[link]

2017. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a jobb agyféltekés módszerrel tanultam meg rajzolni. Ncore-on fent van a könyv!
2017. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, dehogy kell tehetség hozzá... Nem szép dolog másokat lehúzni. A tehetség csak arra jó, hogy gyorsabban tanulod meg azt, amivel mások évekig szenvednek. De itt jön a pont, hogy sajnos "könnyedén" nem fogsz megtanulni rajzolni. És sajnos úgy sem tanulsz meg rajzolni, ha azért szeretnéd tudni, mert másoknak akarsz bizonyítani. Akkor fogod megtanulni, ha magadért csinálod és keményen dolgozol érte.


Ha viszont elég csak annyi, hogy lobogtathatod a papírt mások előtt, akkor tanuld meg a jobb agyféltekés rajzolást. De azt is számításba kell venned, hogy a jobb agyféltekés nem rajzolni, hanem másolni tanít meg, tehát mindaddig még akár "menőnek" is tarthatnak téged, amíg nem kérik tőled azt, hogy fejből rajzolj le valamit, mert ott el fogsz vérezni, ha kizárólag a jobb agyféltekésre próbálsz támaszkodni. Plusz az is lehet, hogy utána már sokkal nehezebb lesz megtanulnod fejből rajzolni (ezt sok a szakmában elindulni akaró ismerősömön látom, akik a jobb agyféltekés után igyekeznek kezdeni valamit a rajzaikkal, de ez attól még csak a saját véleményem), ha később úgy döntesz, hogy mégis magadért szeretnéd csinálni ezt az egészet.


Ha minden nap csak 1-2 órát foglalkoznál rajzzal, már akkor látványosan tudnál fejlődni, de egyedül a saját kitartásod az, ami eljuttathat oda, hogy valóban jó legyél. Pont ezért fontos, hogy magadért csináld, különben egy idő után a gondolattól is rosszul leszel, hogy leülj és már megint rajzolj.

2017. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
am van 3 napos rajztanfolyam is
2017. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kommenteket!😊
2017. dec. 5. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!