Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy rendőr ok nélkül megteheti...

Egy rendőr ok nélkül megteheti, hogy belenéz a rendőrségi és a lakcím nyilvántartásba?

Figyelt kérdés
Egy rendőr ismerősöm, önhatalmúlag belenézett a lakcím nyilvántartásba, ezzel megtudva a címemet, holott erre szerintem nem lehetne lehetősége magán ügyből kifolyólag ! Ez törvényes, vagy törvényellenes ?

2017. dec. 5. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez jogi szempontból érdekel?
2017. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csupán kiváncsi vagyok,hogy megtehette volna e vagy sem ! Nen szeretném feljelenteni,sem semmit. De szeretném tudni,hogy szabályos e ,hogy csak azért ,mert ő rendőr,belenézhet e bárki adataiba úgy,hogy magán jellegű céllal tette !
2017. dec. 5. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azért, mert ha jogi szempontból érdekel, akkor az a "JOG" kategóriában kell kérdezni, ott vannak a jogászok.

Ha meg erkölcsileg érdekel, akkor én is azt mondom, hogy nem illik ott hobbiból - vagy személyes előnyökért - olvasgatnia.

2017. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem jogi szempontból érdekel ,erkölcsileg annál inkább! De lehet beírom a jogi kérdésekhez is ,mert nagyon nagyon zavar ez! Ennyi erővel bárkit nézegethet ,és nem értem mi jogon teszi mindezt,és mi jogon szerzi meg a címemet magán célra... felháborít a dolog! És szeretnék tisztában lenni vele ,mert ha ide jön ,vagy küld valamit ,akkor szeretném a fejéhez vágni,hogy tisztában van e azzal hogy (esetlegesen) bűncselekményt követett el ...
2017. dec. 5. 14:29
 5/5 htommi003 válasza:
Add már meg légyszíves annak a rendőr ismerősödnek az elérhetőségét! Szeretnék vele elbeszélgetni. Privátba küldd természetesen.
2020. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!