Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A törvényeket és a rendeleteke...

A törvényeket és a rendeleteket átnézve arra jutottam, hogy ha nálam van a személyi és a lakcímkártya, akkor a jogsi otthon hagyásáért nem büntethet a rendőr. Vagy igen?

Figyelt kérdés

2017. máj. 10. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Mivel igazolod hogy van érvényes vezetői engedélyed? Szerintem hiába van érvényses jogsid otthon, nem azért fog megbüntetni. Azért büntet hogy maga az okmány nincs nálad. Ez olyan mint mikor nem tudod magad igazolni semmivel akkor vagy ketten igazolják sk. hogy te vagy XY, vagy bevisznek és lehet a családot ugrasztani a személyivel.
2017. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha erre jutottal akkor nezd at megegyszer az anyagot....
2017. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Molyember ***** válasza:
46%
Mi alapján jutottál erre?
2017. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Amennyiben gyalogosan igazoltat, elegendő. Ha járművet vezetsz, az adott járműkategóriára érvényes vezetői engedélynek nálad kell lenni.

Minden szó fontos:

nálad

arra a kategóriára

érvényes

2017. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

63/2012. (IV. 2.) Kormányrendelet, 1994. évi XXXIV. törvény - a Rendőrségről, 326/2011. (XII.28.) Kormányrendelet,1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes, 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről... és a kresz. Mit hagytam ki?

Mert a 62/2012-ben a mellékleteit átnyálazva sem találtam erre utaló részt. 1994. évi XXXIV.-ben az igazoltatás a személyi azonosságra vonatkozik (ami elég is, hiszen a jogosítványt le tudják kérdezni minden más adatommal együtt is). 326/2011.-ben nincsen semmi. 1/1975-ben sincsen előírva a vezetői engedélyre ezirányban semmi. 2012. évi II. szintén nem utal arra, hogy büntethető lehetek.

2017. máj. 10. 11:16
 6/17 A kérdező kommentje:
A lényeg: ha a személyi azonosságom egyértelműen igazolt személyivel és lakcímkártyával, akkor mindent le tud a helyszínen kérdezni, még az autóhitelemet is - tehát szerintem nem büntethet. Javaslom tüzetes átvizsgálásra a 63/2012-es mellékleteit! Valaki illetékes, rendőr például, ha válaszolna, akkor örülnék, mert szerintem csak régi beidegződés, hogy jajistenemajogsimotthonmaradtmostmilesz! De, ha mégsem az, azt szeretném tudni.
2017. máj. 10. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem, inkább fordítva van. Ha az ország területén belül nálad van az érvényes vezetői engedélyed és a lakcímkártyád, na akkor rendben vagy és az okmányok miatt nem büntet a rendőr.
2017. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szükségem lenne egy jogszabályi helyre, ha nem vagy rendőr. Mert én tényleg nem találtam ilyet.
2017. máj. 10. 11:27
 9/17 A kérdező kommentje:

Csak egy apróság az első válaszolóhoz: A rendőr nem köteles elfogadni, ha bárki is igazolja, hogy te ki vagy - lehetnek akár százan is sk., bk., tk., vagy jk.!

[link]

4. kérdés ;-)

2017. máj. 10. 11:41
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Az 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendeletet (KRESZ) hányadik soráig olvastad?

[link]


És a rendőrségről szóló törvény alapján a rendőr ezt (is) ellenőrizheti:

[link]


És, ha nincs nálad, akkor megszegted a KRESZ 4. § (3) bekezdésének előírását. A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet. (Erre a szabálysértésre jogszabályok nem írnak elő kötelező bírság-összeget, a bírságoló rendőr mérlegelésétől függ.) ← 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 99. § (2)


És, mivel a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követnéd el, a járművezetéstől eltiltható lennél. ← az előző, Szabálysértési Törvény 16. § (1).

Ez, szintén, az intézkedő rendőr mérlegelésétől függ.

A Szabálysértési Törvény: [link]

2017. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!