Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosira szeretnék menni, de...

Orvosira szeretnék menni, de érdekelne, hogy körülbelül milyen gimnáziumi tanulmányi átlag és érettségi szükséges ehhez? Van olyan orvostanhallgató, aki mondana pár információt, mert tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10.-es gimnáziumban és erősen gondolkodom, hogy orvosira fogok menni. Azért gondolkodok ezen most, mert nemsokára fakultációs tantárgyakat kell választanom. Érdekelne orvostanhallgatósok tapasztalata. Milyen tanulmányi eredmény kell, hogy felvegyenek és hasonlók.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 12. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
A tanulmányi eredménnyel nem érdemes foglalkozni, ami kell neked: biológia + kémia + nyelvvizsga, a többit szard le!
2017. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen igaz. Én mindig kitűnő voltam, az érettségim is jól sikerült minden tárgyból (tehát nem csak az emeltekből), így kerültem be, bár jóval a ponthatár fölött. Szóval nem mondom, hogy csináld te is ezt, de törekedj a legjobbra. Pár négyes belefér, 11.-12. osztályban is, de azért tanulj. Főleg bioszt kémiát ez igaz, de azért ne legyenek ketteseid, pl. matekból, mert az bizonyos szinten a kémiához is kell. Nekem mindig azt mondta a tanárom gimiben, hogy aki orvosira akar menni, azon ne fogjon már ki a logaritmus. Az átlagod mindenképp maradjon 4 egész fölött, az azt hiszem elég minimum. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim, lehet mások nem így látják. Üdv, egy harmadéves orvosis
2017. dec. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
2017. dec. 13. 06:35
 4/4 anonim válasza:
100%

Biológia mellé talán érdemesebb kémiát választani, mert a kémiás tudásnak azért több hasznát fogod venni, hogy legalább egy cukormolekulát le tudj rajzolni, de amúgy amit itt tanítanak kémiát kb. semmi köze a gimis kémiához, mindenki nagyon szenved tőle, akár fizikával jött, akár kémiával.

Az, hogy gimiben 4-es vagy 5-ös voltál nem oszt vagy szoroz sokat pontokban, többet számít, hogy írod meg az érettségiket, különösen az emelteket. Nyelvvizsga kell, hogy majd diplomát kapj, egyetemen már nem igen lesz időd megcsinálni, jobb előtte túl lenni rajta. Amikor én felvételiztem, akkor kellett először 2 emelt érettségi, akkor nagyon alacsonyak voltak a pontok, én bejutottam 400 ponttal. Kémiám kifejezetten szar lett, 51%. Bioszom meg 77%.

Viszont ez, ha bent vagy már egyáltalán nem számít. Nem az fog bukni először, aki a legkevesebb ponttal érkezik. Egész más követelményeknek kell megfelelni és sokkal több önállóságot igényel, ha valamit nem értesz az a te bajod egyedül, nem fogja neked senki külön a fejedbe verni. Valamint a tananyag mennyisége is óriási, 100 oldalas egy jegyzet egy tárgyból az nem számít hosszúnak. Én remélhetőleg idén fogok végezni, neked sok sikert, a tőled telhető maximumot tedd meg és annak elégnek kell lennie! :)

2017. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!