Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van nyelvtudás...

Mennyi esélyem van nyelvtudás nélkül külföldön dolgozni? Olyanok válaszát várom akik így indultak ki, vagy kint is vannak. Hol érdemes megpróbálni ahol nem is verik át az embert és a pénzt is becsületesen megkapom? Ausztria, Németország, Hollandia?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz szexrabszolga, vagy egyéb rabszolga valami lepratelepen... a többi munkához azért valami kell. Pl. egy jó ismerős, de az neked nyilván nincs.
2017. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Ha egy nyelvet nem vagy hajlandó megtanulni, ennyi energiát nem vagy hajlandó belefektetni a megélhetésedbe akkor kapirgáld az árok szélét 40 ezerért az. A te szinted.
2017. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Személyesen jöttem ki Ausztriába melót keresni 100db önéletrajzzal és szétszórtam minden hotelben, ahol csak megfordultam. :D Az egyik helyen meginterjúztattak. Szerencsém volt, mert a nő magyar volt, de végig a németet eroltette. minimális nyelvtudásom volt, látta,hogy akarom és felvettek. azóta fejlődtem, de nem német anyanyelvűek vannak körülöttem, így elég lassan haladok vele. Rengeteg ismerősöm jött ki 0 nyelvtudással. Mosogatók, szobalányok vagy karbantartók. Szerintem személyesen érdemes próbálkozni.
2018. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én is azt mondanám, hogy ha pl németországa v máshová mész legalább angol társaálgási szinten tudj, aztán majd ott meganulod az ottani nyelvet, de ha van néhány jó barátod az adott országban akkor kérdezd meg őket, hogy miben tudnak segíteni, akkor mehet simán, anékül én nem indulnék el, mert akik arra szakosodtak, hogy átverjenek, meg fognak találni hidd el, és ott, úgy húznak le ahogy tudnak...Én inkább befizetnék egy jó nyelviskolába és fél évet rászánnék, hogy minden nap tanulok 4-5 órát és utána hajrá, különben nagyon csúnyán ráfázhatsz, elveszítheted a kis tartalék pénzed, a megkeresett pénzed, mindent, megtalálják a módját, hogy hogyan rántanak le, ha azt hiszed okos vagy is!!!
2018. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Én is azt mondanám, hogy ha pl németországa v máshová mész legalább angol társaálgási szinten tudj"

Ne mondd ezt, mert elhiszik. Németországban az angollal nem fog semmit elérni. Ennek több oka van.


Egyrészt az idősebb generáció - márpedig a munkaadó jellemzően ebbe a kategóriába tartozik - nem beszél angolul.


Aztán ott van a munkaközvetítő. Lehet, hogy a kislány a pult mögött folyékonyan beszél angolul, de hozzád egy szót nem fog angolul szólni, legfeljebb annyit, hogy kösz, de a német nyelv legalább alapszintű ismerete elengedhetetlen.


És hogy miért? Tisztességes munkahelyen vannak például mindenféle munkavédelmi előírások. Ezeket - Magyarországal ellentétben - eléggé komolyan is veszik. Márpedig ha ezeket nem érted meg, és a munkáéltató mégis alkalmazásba vesz, akkor a saját állását, cégét, jóhírét tenné kockára, de akár még börtön is lehet belőle.


Németországba készülve tessék legalább minimális német nyelvtudást összeszedni, nem olyan nehéz az.

2018. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!