Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban vagy Ausztriába...

Németországban vagy Ausztriában mennyire lehet német nyelvtudás nélkül munkát találni?

Figyelt kérdés

Diplomás szakemberként, más nyelveket felsőfokon beszélve. Ha jól tudom, sok cégnél már angolul folyik a munka a szakmámban.

Németül nem szeretnék megtanulni már, viszont egy pár évre szívesen kiköltöznék.



2017. júl. 15. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Amennyire magyar nélkül Magyarországon. A legtöbb helyre kell a német is. Néhány munkára elég egy nagyon jó angol.
2017. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Kelleni fog az a német. A németek olyanok mint a franciák (egyébként joggal). Az ő országuk, az ő nyelvüket kell beszélned, nem fog a te kedvedért mindenki angolul beszélni. Még sportot is űznek belőle, hogy hiába tudnak angolul, akkor sem fognak neked angolul válaszolni, ha láthatóan nem turista vagy.

Itthon is marhára kevés olyan hely van, ahová elég csupán az angol és nem kell mellé a magyar.

2017. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát én is azt hallom, hogy elvárják a nemetet, és csak akkor elég az angol, ha szinte pótolhatatlan vagy.
2017. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként még annyi: én csak IT-ben vagyok otthon, de még a Magyarországon lévő német multik is elvárják a szektorban, hogy tudj németül legalább közép szinten, nemhogy Németországban meg Ausztriában.
2017. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

"más nyelveket felsőfokon beszélve....

Németül nem szeretnék megtanulni már,viszont egy pár évre szívesen kiköltöznék. ..."


1. Ha más nyelveket felsőfokon beszélsz, akkor nem okozna különösebb nehézséget németül megtanulni

2. Ezek szerint eleve nem akarsz beilleszkedni, auslander(2. a betűn 2 pötty) maradsz :-) Saját életedet nehezíted meg (érzelmileg, fizikailag), ha nem beszélsz azon a nyelven, amelyik országban élsz.

2017. júl. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire. IT vilàgàban dolgozom, napi kommunikàció 80-85%-a angolul folyik, de nèmet nyelvtudàs nélkül labdàba sem rùgtqm volna a cègnèl. Rà is kérdeztem, hogy van-e felvétel csak angollal, de a vàlasz határozott NEM volt! (Egy jó baràtomat akartam beajànlani, de nem tud nèmetül) Nem beszèlve arról hogy akarsz itt èlni nèmetül beszélők közt, ha arra sem veszed a fàradsàgot, hogy egy jó közepes nyelvtudàsod van?
2017. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Oké, hogy a munka angolul folyik, de te 24 órában a munkahelyeden leszel? A munkán kívüli dolgokat miként fogod intézni? Boltban miként fogsz bevásárolni? A lakásodhoz szükséges papírokat miként fogod intézni? Bármi van miként fogod intézni? A német nép makacs, ők megkövetelik a németet.
2017. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A Magyarországon élő külföldiek sem akarnak vagy beszélnek magyarul..Akkor hogy is van ez?
2023. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A Magyarországon élő külföldiek sem akarnak vagy beszélnek magyarul..Akkor hogy is van ez?"


Oszt milyen meglepő, hogy mind kulimunkát végez, vagy valami felső vezető, aki sz..rhat a nyelvre. Esetleg direkt olyan munkahelyen van, ahol angol a munkanyelv.

2023. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
vagy mondjuk vállalkozó... hiába okoskodsz, még akkor sem fognak magyarul megtanulni
2023. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!