Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a körömrágás...

Hogyan szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta rágom a körmöm.

Van valakinek valami módszere ami beválhat? Mert már elég gáz, hogy 14 évesen nem tudok leszokni. Előre is köszi :')



2017. dec. 16. 11:45
 1/5 _Dizzy_ válasza:
67%

Szerintem a legbiztosabb módszer a körömrágás megszüntetéséhez hogyha levágod az ujjaid :D


Viccen kívül hallottam valami sprayról amit a körmökre kell fújni. Ettől nagyon rossz íze lesz a körmödnek és akkor nem rágod.

De sajnos nem tudom ennek a terméknek a nevét.

2017. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem használ semmit a spray, mert a körömrágás nem azért történik mert "finom", vagy mert unatkozik valaki, hanem valamilyen feszültség vagy stressz levezetése történik általa.

Ha nem tudod a körmöd rágni akkor találsz majd más pótcselekvést. Pont ezért csak akkor fog megszűnni a körömrágás, ha az azt kiváltó stressz/trauma megszűnik vagy feldolgozásra kerül és a szorongás elmúlik.

2017. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! igen, szerintem se az íze miatt rágom. :) És nem hiszem, hogy stresszes lennék.. sőt! elég lazára veszem a dolgokat! de itthon és suliban minden rendben.. Nincs nagyon okom feszültnek lenni! Talán mikor tv-zek vagy olvasok, akkor kezdem el inkább. De ha nem csinálok ilyesmit, akkor tudom magam uralni. Csak ezek a tevékenységek elveszik a figyelmemet, és nem veszem észre...
2017. dec. 19. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a napi stressz jelenti a feszültséget, hanem egyéb lelki megrázkódtatások amikre már lehet évek óta nem figyelsz a mindennapokban, de mégis végigkísérte az életed. Testvérek esetén például az idősebb azért kezdheti el rágni a körmét mert neki a kistestvér jövetele "trauma" volt, attól szorongott hogy a szülők elfordulnak tőle, több figyelmet kap a másik, 'elszeretteti' magát a szülőkkel, stb... Ez nem minden esetben nyilvánul meg szóban és tettekkel, de belül fáj a gyereknek és nem tudja elfogadni a másikat.


Ez csak egy példa volt, nem minden esetben ez történik vagy így történik, de lehet bármilyen más traumáról is beszélni ami egyszerűen nem lett feldolgozva-kibeszélve vagy komolyan véve, hanem elnyomták a mindennapok majd az évek (túl szigorúan nevelő szülők, verés, teljesítménykényszer, beilleszkedési problémák, kiközösítés, bármi...).

2017. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha egy testvér nem tudja elfogadni a másikat akkor az nem körömrágásban mutatkozik hanem veri, meg mindent elvesz tőle és magának mindig jobbat akar...ez hülyeség


stresszmentesen is lehet körmöt rágni. sajnos én is ezt csinálom. egy dolog vált be a műköröm és akkor 2 hónapig nem rágtam kb csak a műkörmöm meg beszakadt a cipekedős munkám miatt...szóval hosszú távon nem maradhatott.

2018. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!