Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le a körömrágásról?

Hogy szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleinte legyen a kezedben vmi más amit lehet rágni pl egy reklám toll vége (ez sem rosszabb vagy jobb szokás mit a körömrágás viszont a körmeid épek maradnak)
2009. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Határozd el magad, és figyelj oda.
2009. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nahát elmesélem rövid sztorimat.

1 évig körmöt rágtam, aztán elhatároztam hogy nem fogok.


1. Bekentem a kezem csípős paprikával. Hát, amikor a számba vettem, 3 napig éreztem hogy csíp. Állandóan. Szóval paprika kilőve.


2. Savanyú körömlakkal próbálkoztam. Ugyanez a tapasztalat. Borzasztó volt.


3. Megkértem minden ismerősöm, hogyha lát rágni a körmöm, azonnal szóljon rám, hisz én már nem is vettem észre. Ezenkívül megbeszéltem magammal (XD) hogy soha többé körömrágás. Szépen kifestettem a körmeimet. Mindig lerágtam a festéket, de ahogy az ismerősök szólongattak, és nagyon odafigyeltem hogy ne vegyem a kezem a számba, egy-két hét alatt hopp eltűnt a körömrágás.


Szerintem csak elhatározás kérdése. Valamint lehet műkörmöt csináltatni, amit szintén nem hiszem hogy lerágsz. Akarj leszokni róla, mert nekem is alaposan tönkre van menve a kezem 1,5 év rágcsálástól. Fél éve nélküle élek, és nagyon jó :)

Sok szerencsét. Puszi!

13/L

2009. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én az avonbol vettem körömerősítőt és azóta nem rágom, szépen nő a körmöm :)
2009. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van pár módszer

1. Kérd meg egy barátodat, ismerősödet, vagy szüleidet, hogy ha rágod a körmöd, akkor csapjanak a kezedre, és így egy idő után magad is figyelni fogsz arra, hogy ne rágd a körmöd.

2. Vegyél egy puha kicsi szivacslabdát, ami mindig nálad van, és hogyha a körmödet akarod rágni, azt gyúrogasd, nyomogasd, ezzel levezeted az úgymond "feszültséget" és ez nem a körmödön fog meglátszani.

3.Lehet a patikákban venni ilyen keserű folyadékot, amivel ha bekened a körmöd, és a szádba vennéd, ki is veszed rögtön, olyan rossz, keserű íze van annak a löttynek. Pár hónapig bekened, utána már nem is lesz rá szükség, mert leszoksz a körömrágásról. Remélem tudtam segíteni :)

2009. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én 10 éve rágtam a körmöm,de mikor már kezdetem felnőni láttam,hogy a többi lánynak milyen szép a körme és nekem meg tiszta csúnya..nah hát azóta én se rágom,de ez akarás kérdése..:D
2010. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!