Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idősnek kell lenni,...

Mennyi idősnek kell lenni, mennyibe kerül hogy hivatalosan legyen más nevem?

Figyelt kérdés

Vezetéknevet lehet változtatni? Most az apám vezetéknevét viselem de én szeretném anyámét vagy egy teljesen más nevet. Pl most Szűcs Anita vagyok és mondjuk Kovácsova Natasha Anita szeretnék lenni. (Véletlen szerűen írtam a neveket)

Nem szeretem a nevem. Sokan mondják hogy akkor már más leszek de szerintem nem ezen múlik.

Van egy név amit imádok és anyukám is ezt akarta adni de nagymamámnak nem tetszett. Ezt a gondolatot anyukám is ellenzi, mondván hogy ő sem szereti a nevét, de ha nagy korú vagyok akkor nincs beleszólása igaz? Keresztszüleim is kellenek ha nevet szeretnék változtatni?



2017. dec. 17. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megváltoztathatod a neved. 18 éves kor alatt szülői beleegyezés kell hozzá, 18 év felett viszont már nem. Keresztszülőkre az égvilágon semmi szükség, az eljárás első alkalommal 10.000 Ft-ba kerül. Van néhány korlátozás, pl. nem kérhetsz történelmi vezetéknevet. Itt van egy elég jó leírás:

[link]

2017. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!