Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FUVOLISTÁK, rossz szájtartás,...

FUVOLISTÁK, rossz szájtartás, hangképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 éve fuvolázom, idén lesz alapvizsgám, sok koncertre és versenyre készülök, de egyre kevésbé érzem magam jól fuvolázás közben... pedig zenei pályára szeretnék menni. Szó sincs arról, hogy ne szeretném a hangszert, vagy a zenét... ez teszi ki az életem. A probléma az, hogy egyre rosszabb vagyok benne. 2 éve nyugdíjba ment a tanárom, most egy fiatalabb tanár tanít, akivel rájöttünk, hogy miért nem tudok szép fuvolahangot képezni. Rossz az anzacom, félrefújok, mert ferde a szájtartásom. Próbálunk rajta alakítani, de csak egyre rosszabb lesz a hangja, s már annyira zavar, s kezdem feladni, hogy a darab játszása közben nem tudok másra gondolni, hogy mennyire csúnya hangon fújom, mennyire zörejes lesz, s nem tudom már beleélni magam a darabba.

Egyre kevésbé van erőm fuvolázni, mert nem tudok alakítani az anzacomon, s nincs sikerélményem, nem érzem már a zenét, ha én játszom....

Valaki tud valami tanácsot adni a problémára? Hogyan kezdhetem újra kialakítani az anzacom? Vagy bármi? Nagyon szükségem lenne egy-két tapasztalatra, hogy esetleg nem én vagyok ezzel az egyetlen, van-e esélyem a zenei pályára, vagy a javításra?

Hosszúra sikerült, de nagyon köszönöm előre is a segítséget!



2017. dec. 29. 11:42
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én is fuvolázom, én is idén teszem le az alapvizsgát, szóval eddig egyezik. Nálam az a helyzet, hogy soha nem gyakorlok, ezért rossz a hangom. Természetesen ezeken lehet javítani. Az én esetemben gyakorolni kéne, viszont szerintem a te helyzeted nem ugyanez. Mindenképpen ajánlom a szinuszhangokat. Az ha nem tudod, akkor az, hogy mondjuk lefogod az egyvonalas F-et, és a bal kezeddel felemeled a mutatóujjadat, majd nagyon halkan megfújod. Ha jól találod el, akkor egy nagyon halk sípolás lesz. Ez hihetetlenül segíti a hangképzést, de csak az alsó hangokkal lehet gyakorolni (A-tól lefelé). Ezen kívül mindenképpen sokat gyakorolj, mert nagyon sokat számít. Ne csak azokat, amiket a tanár ad, mert az úgy elég monoton, elég unalmas. Próbáld meg eljátszani a kedvenc dalaidat, az nem csak abban segít, hogy a hangokat eltaláld, hanem sokkal muzikálisabb leszel. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Az alapvizsgához meg szurkolok!
2018. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valamiért nem kaptam értesítést a válaszodról, nagyon köszönöm, ment a like! Azóta gyébként felvettek konzervatóriumba is, de a hangommal még mindig nem vagyok elégedett. :)
2018. szept. 8. 22:36
 3/3 anonim válasza:
kicsit későn válaszolok, de nálunk egyik fuvolistának szintén ferde a szájtartása. Ahogy néztem ő úgy oldotta meg, hogy kicsit elbillenti lefelé a fuvolát, követve a száj vonalát, illetve nem teljesen a szája közepénél van a fúvóka közepe
2019. máj. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!