Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tűnik néha úgy, hogy a...

Miért tűnik néha úgy, hogy a rajzfilmeknek több értelme van mint a valóságnak?

Figyelt kérdés

Miért tűnik néha úgy, hogy a rajzfilmeknek több értelme van mint a valóságnak?


Tudom, hogy rengeteg infantilis, bugyuta rajzfilm van, a filmekről pedig azért nem beszélek mert; 1.) csak, 2.) élőszereplős.


Most én a NEM bugyuta, gyerekbarát rajzfilmekről (Pl. Micimackóról, Oroszlánkirályról stb.) vagy a csak 60-80%-ban infantilis rajzfilmekről (Pl. Tini Titánok Harcra Fel (???), Pindúr Pandúrok (???) Alvin és a mókusok stb.-ről) beszélek.


Legalább 25 kisebb és nagyobb gyereket kikérdeztem és még néhány felnőtt is szívesebben élne a legtöbb rajzfilmben, mint a valóságban. Hogy lehet az, hogy még azoknak is akik „tudják” az élet értelmét, – vagy legalábbis azt hiszik, hogy tudják – , még ők is értelmesebbnek találnak sok rajzfilmet mint a való életet.


De miért? És ti hogy vagytok vele?

Talán azért mert ott nyilvánvalóbbak az érzelmek, ha x-nek összeszűkül a szeme Y-ka pedig vicsorgatja a fogait, akkor itt nagy összecsapás lesz? Ki csinálna ilyet a való életben? Ha megijedünk a pupillánk 2mp-re szűkül csak össze, és nem marad úgy. Soha senkit nem láttam még elpirulni vagy hasonlók.

Azt pedig a vak is látja, hogy ki kivel jön össze, lesznek barátok, és ki illesztene szépen, finoman egy kis taslit a másik füle tövére (persze úgy, hogy Kínában kössön ki) ecetera, ecetera…


Miért? Őszintén bevallom, hogy néha én is több kedvel élnék egy rajzfilmben, mint itt, hiszen;

– Mindig minden rajzfilm a barátságról, viszálykodásról, kibékülésről szól

– A vak is látja a másik mit érez

– Jóformán mindig tudni mi fog történni. Illetve soha sem.

– Mindig történik valami

– Nem létezik bennük a visszahúzódó, amúgy nagyon fantáziadús, kedves és segítőkész kistinédzser, akinek nincsenek barátai, és állandóan csak könyvet ír, rajzfilmeket tervez és tanulmányoz (mert, hogy magyar rajzfilmstúdió akar nyitni), szépen rajzol, verset ír, kosarazik, ultra stréber, és ha épp nem valami okosságon ábrándozik a hintán, akkor a felvételin stresszel. Ja nem létezik persze olyan ember sem akire azt, mondják, hogy fura, lenézik, azt mondják csóró, béna, ügyetlen, hülye, szerencsétlen, stréber bla. Bla. Bla.

Ugye? Vagy tényleg ennyire űrlény vagyok? (Még véletlenül sem UFO, egészen addig amíg valamelyik okos tanárom ki nem hajít az ablakon.) :):


Na? Véleményt, tudományos szakszöveget, a britt tudósok kutatásait és sok-sok siránkozást szeretnék kérni :)


És akkor 3….2….1….mehet!


<:)



#Micimackó #rajzfilm #élet #értelem #Oroszlánkirály #Pindúr Pandúrok #alvin és a mókusok. stb. #britt tudósok.
2017. dec. 29. 20:43
 1/2 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
100%
Amiket írtál azok nem azt mutatják hogy a rajzfilmeknek több értelme van, hanem azt hogy leegyszerűsítve adják vissza az életet. De ezek kitalált történetek, az élet meg egyszerűen nem ilyen.
2017. dec. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van. :D Az élet egyszerűen bonyolult. De jó.


:) Köszi! Jöhet még vélemény!

2017. dec. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!