Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen folyamatokon ment...

Milyen folyamatokon ment keresztül a DVD szó mielőtt beilleszkedett a magyar nyelvbe?

Figyelt kérdés
Nyelvtan órára kéne. Arról van szó, hogy mikor megjenelik egy új szó, egy folyamaton megy keresztül míg beilleszkedik a nyelvbe, amikor megjelnet a DVD Magyarországon nem így hívták és az lenne a kérdésem, hogy hogyan hívták régebben még mielőtt elkezdük használni rá a DVD szót.

2018. jan. 6. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
A DVD-nek soha nem volt más neve Magyarországon, és 100%-ig be sem illeszkedett a magyar nyelvbe, hiszen toldalékokat például máig kötőjellel kapcsolunk hozzá.
2018. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írta.

Ez egy rövidítés, amit a megjelenése óta így használunk.

"A DVD (Digital Versatile Disc – digitális sokoldalú lemez, vagy még korábban a Digital Video Disc rövidítése)"

2018. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom mire gondolt a magyar tanárom!
2018. jan. 6. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Annyiban magyarosodott, hogy mi a betűket a magyar nevükön mondjuk ki benne (azaz nem dívídí, mint az eredeti angol). De hogy ez egy folyamat lett volna, pláne olyasmi, amiről még írhat is bármit egy iskolás, azt kétlem. Valószínűbb, hogy azok az emberek, akik nem angol kontextusban találkoztak vele, esetleg nem is tudtak angolul, rögtön így ejtették, így terjedt el.
2018. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BringaManó ***** válasza:

#1:

Attól még beilleszkedett: a betűszókhoz kötőjellel kapcsoljuk a toldalékot, akkor is, ha történetesen echte magyar betűszó (vagy rövidítés), ld. az AkH.-t (;-) az MTA-tól (;-): [link]

2018. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a teljes beilleszkedés az, amikor már nem (csak) rövidítésként használjuk, hanem rendesen köznevesítve. Mint például a tévét vagy a vécét.
2018. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BringaManó ***** válasza:

Ahá! Jó, ez némileg szubjektív, de értem, így van értelme, elfogadom.


(Csak az #1-es – vélhetően egy másik 76%-os – téves indoklást írt. :-)

2018. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is én voltam, elismerem, tévedtem. :-)
2018. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:
Ó! Akkor like. :-)
2018. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!