Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikortól kell fizetnem?

Mikortól kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Lemondtam a kisfiam után a gyest,így nincs tb-m. Szeretném igényelni,hogy csekken fizessem magam után havonta. 2017.08.31-el mondtam le a gyest,utána valamennyi nap még bizzositeva volt,azóta nincs.Az elmúlt hónapokat is ki kell fizetnem utólag vagy csak az igényléstől kezdődően? Semmilyen tb finanszírozású szolgáltast nem vettem igénybe. A válaszokat köszi!

2018. jan. 12. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A jogszabályok érdekelnek?
2018. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan,hogy e hónaptól kezdődően kell csak fizetnem vagy visszamenőleg is?
2018. jan. 12. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

45 nap utántól kell fizetned, tehát október közepétől.

A jelenlegi elmaradásod két és fél hónap, ami kb 17-18 ezer Ft.

Be kellene menned NAV-hoz, vagy Ügyfélkaput igényelni és azon át elintézni.

2018. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképp visszamenőleg is kell fizetni,hiába nem voltam pl.orvosnál? Részletfizetést igényelhetek?
2018. jan. 12. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A TB nem önkéntes dolog, hogy akkor fizetsz ha orvoshoz mész, hanem kötelező havonta kifizetni akkor is ha 20 évig nem fogsz egészségügyi ellátást igénybe venni, orvoshoz sem menni. Ettől függetlenül az EÜ rendszert ez tartja fenn, te fizeted mások ellátását, majd más fizeti a tiédet is mert a befizetett közösből látnak el. Ha nem, egy műtét önköltsége százezrekbe is kerülhet, míg a fizetett biztosítás esetén nincs költséged.


Visszamenőleg is ki kell fizetni az elmaradást. Bár lehetne elévülésre meg hasonlókra játszani, de ha mondjuk 5 év után évül el, akkor az is utolsó 5 évet ki fogják fizettetni. Ez most havi 7000 forintnál is többe kerül és minden évben emelkedik. 5 évnél már az is félmillió forint tartozást jelent, így nem igazán éri meg halogatni.

2018. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így már értem. Nagyon szépen köszönöm!
2018. jan. 12. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!