Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek milyen tapasztalatotok...

Lillus1562 kérdése:

Nektek milyen tapasztalatotok volt Jehova tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már fél éve járok hozzájuk gyülekezetbe. De nagyon furák és úgy döntöttem nem megyek többet.

Pl. meg akarják határozni mennyit hol dolgozzak, azt mondják hogy ne hallgassak más zenét és ne nézzek más filmet csak azt amit jehova tanúi készítenek... És én a férfiak és nők közti egyenlőtlenséget sem bírom elviselni.



2018. jan. 13. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy idősebb munkatársam és felesége, gyereke volt egyszer náluk hosszabb ideig, de kiismerte őket és otthagytak, nem valók semmire szte de én szerintem se.

Részletekről nem beszéltünk, de nagyon berágott rájuk azt tudom.

2018. jan. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én Jehova Tanúja voltam több mint 35 évig, úgyhogy elég jól ismerem őket. Viszont van pár megjegyzésed, ami nekem fura, legalábbis nem pontos, tárgyilagos.


Azt írod: " meg akarják határozni mennyit hol dolgozzak"


Ez nem igaz. Ilyen a Tanúknál nincs. Esetleg kifejthetnéd bővebben, miért gondolod vagy érzed ezt, mert ez nem így van. A Tanúk tisztességgel, becsülettel dolgoznak (ez szinte amolyan kimondatlan elvárás is, aki munkanélkülivé válik, azt is arra biztatják, minél hamarabb találjon munkát), legtöbben több műszakban, még a családosok is. Nincsen semmi kikötés vagy korlátozás arra, hogy ki hol vagy mit dolgozzon, vagy mennyit. Valamit félreérthettél ezzel kapcsolatban.



"azt mondják hogy ne hallgassak más zenét és ne nézzek más filmet csak azt amit jehova tanúi készítenek."


Ilyet megintcsak nem mondanak a Tanúk senkinek se, legfeljebb ajánlják a saját videóikat/filmjeiket, melyek a honlapjukon vannak, de szó sincs arról, hogy egy JT nem nézhet más filmeket, ez butaság. Minden JT néz pl. mozifilmeket meg tv-sorozatokat, stb.



"én a férfiak és nők közti egyenlőtlenséget sem bírom elviselni."


Ezt meg aztán végképp nem értem. Semmilyen egyenlőtlenség nincsen a Tanú hölgyek és férfiak között, csupáncsak annyi eltérés van a szolgálatukkal kapcsolatban, amit maga Isten határoz meg a Szentírásban. Egyébként pedig a házasságot a Tanúk szentként kezelik (ezt helyesen teszik, mivelhogy az is), válás nem lehetséges mindenféle mondvacsinált indokkal, csakis a Biblia engedélye alapján (Abból meg nincs túl sok :) )


Mint mondtam kb 35 évet töltöttem el az életemből Jehova Tanújaként. Emberekként semmi rosszat nem tudok róluk mondani, nem is akarok. Legtöbb Tanú őszinte, kedves ember. Nem velük van a gond, hanem a tanításokkal, amit megkövetelnek tőlük.Azzal nem értünk egyet. (Persze nem mindegyikkel,merthiszen JT is tanítanak sok szép és jó dolgot a Szentírásból, ez nem vitás)

2018. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


Szeretném hozzá fűzni a saját tapasztalataimat ehhez a témához!


Kedves Tantételbeli kérlek ne vedd zokon de van néhány dolog amiben én más tapasztalatokat tudok elmondani. Viszont szeretném kiemelni hogy ezek nem általános dolgok. Ezek ritka esetek de ilyenek is előfordulnak!


" meg akarják határozni mennyit hol dolgozzak"


Jehova tanúi "buzdítják" egymást hogy minél több időt töltsenek a szolgálatban és olyan munkahelyet válasszanak amely ezt lehetővé teszi. Ez nem általános de több helyen is előfordul! Hogy dolgozzon részmunkaidőben! Főleg az úttörők esetében. Talán ez lehet a félreértés oka! Vagy nem is annyira félreértés! :)

- Azt én magam is ki szeretném emelni hogy a tanúk 99,9% tisztességgel, becsülettel dolgozik.


"azt mondják hogy ne hallgassak más zenét és ne nézzek más filmet csak azt amit jehova tanúi készítenek."


Kérdés az hogy ez a világi tartalmakra vonatkozik vagy más vallások által készített zenékre és filmekre?

De pl. a Szerelempróba /Fireproof/ című filmet Jehova tanúi is megnézik sőt volt olyan hogy ők kérdezték hogy láttam e!

[link]

A korlátozás talán arra vonatkozhat hogy kerülje az olyan zenéket és filmeket amik teljesen világiak. De ez csak feltételezés részemről.


"én a férfiak és nők közti egyenlőtlenséget sem bírom elviselni."


A vallást teljességgel félre téve nyilvánvaló egyenlőtlenségek vannak férfi és nő között! Pl. gyermekszülés de a fizikai erő is egy lényeges különbség a legtöbb esetben. De érzelmi különbségek is vannak.

- Ez tényleg pontosíthatnád hogy mire is gondolsz!

Ami pedig a vallást illeti Jehova tanúinál. A nők nem végezhetnek igei szolgálatot! Nő nem taníthat férfit csak nagyon kivételes esetben. A nők nem imádkozhatnak a gyülekezetben nyilvánosan. Vagy egyéb helyen is csak akkor imádkozhatnak amikor tanú férfi nincs jelen!


További saját tapasztalatok!

Jehova tanúi életét szinte teljes egészében meghatározza az Őrtorony szervezet állásfoglalása bármilyen témában és kérdésben Ebből kifolyólag viselkedésük és a hozzáállásuk tükrözi az így kapott tanítást! Amit a szervezet meghatároz azt a tanúk követik.

Pl. nem mennek el szavazni mert ugye ők nem része a világnak. Viszont állampolgárként joguk lenne hozzá.

- Ha kritikával illeted a szervezetet akkor te üldözöd őket. Ha ők illetnek kritikával akkor csak elmondják az igazságot!

Igyekeznek megfelelni a szervezetük elvárásainak és nagyon sokan őszintén hiszik hogy Istent szolgálják ezzel.

A legtöbb tanú úgy gondolja hogy Jehova tanúi különbek más vallások tagjainál. De ez egy önbecsapás! Tény hogy vannak különbségek de lényegében nem különböznek más egyházak tagjaitól. Ők is ugyanolyan emberek akik ugyan azokat a dolgokat követik el mint a többiek. Több dolognak is szem és fültanúja voltam.

2018. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár kérdéssel lejebb válaszoltam egy ilyen kérdésre. :)

Onnan bemásolnám a válaszom...

"Üdv! Én is tanú voltam ... Jó sok időt töltöttem ott. Tapasztalatom... Szuper kedves emberek... De valójában kétszínű az egész. A gyülekezetben mosolygunk... Még nagy barátok vagyunk... Aztan a hétköznapi életben kibeszeljuk egymást. Nincs bajom velük. Inkább csak az intézményesített , részével a vallásnak. Ahogy ezeket kezelik.

Illetve jó néhány kérdésemre sem tudtak kielégítő választ adni... És amíg tanú voltam (sőt úttörő is) akkor magamnak sem tudtam ezeket megválaszolni.

Pl. A bibliában azt olvassuk ne vegyünk méltatlanul szankra isten nevét. Ők mégis felvették csak úgy, azt. Honnan olyan biztosak benne hogy ezen Isten áldása van?

Miért kell 28xor lefordítani a Bibliát, kivenni fejezeteket, átírni szavakat és verseket. Amikor Istentől ihletett? Ez csak esélyt ad arra hogy félre legyen fordítva az egész nem?

Ha azt olvassák a Bibliában hogy "Ne ítélj hogy ne iteltess.. " ők miért ítélnek folyamatosan? Akárcsak simán egymáskozt vannak akik nem szólnak a másikhoz mert egyszer évekkel ezelőtt kivolt kozositve az adott személy... Vagy egyáltalán... A kiközösítés.... nem ítéletnek számít?

Kérdem én hol az a nagy "szeretet" közülük ha képesek családokat,barátokat szét szakítani az ítélkezésükkel és nézeteikkel?

Sok kérdés mozgolodott meg bennem anno... Egyikre se kaptam válaszokat tőlük. Csak is a Bibliában leltem válaszokra.

Összességében... Szép dolog az Isten hit. De azt nem kell kötni semmien vallási felekezethez. Olvasni kell a Bibliát, és aszerint élni. Imádkozni Istenhez. És remélni hogy egyszer tisztán látást kaphatunk.


Ha jót akarsz , nem lépsz be hozzájuk. Inkább a hitedet megtartod magadnak :)

23/L "

2018. jan. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát azt jól teszed, ha nem mész náluk. Válassz egy normális keresztény felekezetet, ha ketesztény akarsz lenni, ne egy ilyen szektát, ahol néhány vezető szavát kell megkerdőjelezhetetlen igazságként elhinned. Ráadásul ott a rizikó, hogy ha már bekeresztelkedtél és csak később mondasz ellent egy tanításuknak, kiközösítenek, és még a családodat is ellened fordítják (ha mar ők is tanúk addigra). Egyébként erkölcsileg nem rosszabbak ők, mint más emberek, igaz, jobbak sem. Láttam már derék Jehova tanúját adót csalni, sikkasztani, még vén testvért is. Kicsit butábbak az átlagtól, irányíthatóak, agymostottak, fanatikusok, ezekkel lehet őket még jellemzni. Ez alatt azt értem, hogy képesek a tényeket tagadni, pl. tök egyértelmű szövegekből is ők teljesen mást, esténként az ellenkezőjét olvassák ki.
2018. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Volt egy ilyen ismerősöm.Többször vitatkoztunk erről,arról,vallási kérdésekről.Amikor szóba került a bűn és az erény fogalma,nem tudta megmagyarázni,ellentmondásokba keveredett.Később megszakadt a kapcsolatunk.
2018. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!