Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, hogy változtatta...

Jehova Tanúi, hogy változtatta meg az életeteket Krisztus, és milyen tapasztalatotok van a vele levő közösségről?

Figyelt kérdés
Ne a Bibliát vagy az Őrtornyot idézgessétek, hanem saját tapasztalatokat, saját hitvallást szeretnék olvasni tőletek a Jézus Krisztussal való közösségetekről.

2015. júl. 11. 14:15
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
68%
krisztus? ők csak azt tudják rolla, hogy teremtmény, mint az emberek. és hogy Ő vezeti a gyülekezetet, de mégis 7 embert kell Vezetőnek hívniuk. tudják, hogy más vallások tagjai esznek, isznak az emlékjegyekből, de nekik nem szabad enni, inni ezekből. odaadják a kezükbe, és tovább kell adniuk, még azt is megmondják nekik, hogy nehogy monjanak közbe imát magukban, mert az nem illendő. meg amúgy is csak 5 perc van erre adva, gyorsan gyorsan, 21-ig el kell hagynunk a termet, még pakolni is kell, reméljük elég lesz az adományotok a bérleti díjjra... Jézusról azt tudják, hogy ő Mihály, meg Abbadon is. tehát 3 az egyben. Jézushoz TILOS imádkozniuk. Jézust csak hébe hóba megemlítik a kiadványaik, mintha bizony Jézus nélkül el lehetne jutni az ATYÁHOZ. nem, nem lehet. CSAK JÉZUSON KERESZTŰL LEHET. ha nincs Jézus, még mindíg a törvény alatt lennénk.... JÉZUSNAK ADATOTT MINDEN HATALOM. ANEM A ZRT-NEK. Jézussal való közösség? most távolítják el éppen a bibliájukból a jános 8:1-11-ig tartó verseit, mert ekkora irgalom, szelídség, és alázat igazán nem fér bele az értékrendjükbe, meg hát ugye az, hogy kanonizált, kit érdekel, majd ők megmondják, mit tesznek bekle a bibliába, hiszen Jehova felügyeli a nyomdai munkákat, és ő a szerkesztő is... tehát: a parázna nő megmentése, az írástudók bűnbánatra indítása: KIFELÉ A BIBLIÁBÓL, 250 oldal zrt magyarázat a bibliáról, Jehováról, 1914-ről: NYUGODTAN BELEKERÜLHET A SZENTÍRÁSBA. AZ NEM GOND. előrre tanúk. csak az égi szekérre tekintsetek! ami benne sincs a bibliában! csak a szervezet állítja, hogy létezik! hajrá, hajrá...
2015. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 selvian ***** válasza:
52%

Kedves 1. válaszíró!


Én úgy látom Jehova Tanúit kérdezték.

2015. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
Úgy látom nincs tapasztalatuk.
2015. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:

kedves selvian


én is látom. mi a gond?

2015. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy Krisztus példáját követem, amennyire csak tudom a magam tökéletlen módján T. kérdező! Persze tudom, hogy a magukat kereszténynek vallók még abban sem egyeznek meg, hogy Jézus mit tanított és hogyan kellene cselekedni, ha a példáját akarjuk követni.


Milyen példát hagyott ránk Jézus Krisztus abban, hogy miként kell önmagával közösségben lenni? Mert ugye szerinted Jézus bemutatta nekünk, hogyan kell önmagával közösségben lenni, hiszen nekünk az Ő példáján keresztül minden bizonnyal szintén közösségben kell lennünk vele. Vagy nem így van? Ugye milyen furán hangzik? Pedig csak abból következtettem, amit kérdeztél tőlünk.


Persze, hogy nem így van! Jézus mit tanított nekünk, kivel kell ELSŐSORBAN szoros kapcsolatban lennünk? Az Istennel, méghozzá az EGYEDÜLI igaz Istennel, ahogy kifejezte az Atyjához intézett imájában a János 17:3 szerint. Azzal az Istennel, akit Ő az "egyedüli", vagy "egyetlen" igaz Istennek nevezett, vagyis ismert el!


A kérdésedre alapvetően a János 17:3 is választ ad:


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát ELŐSZÖR meg kell ismernünk azt az Istent, akit Jézus az egyedüli igaz Istennek nevezett, vagyis NEM JÉZUST, igaz? Majd pedig akit elküldött, Jézust is meg kell ismernünk, azaz PONTOS ismeretet kell szereznünk róluk. Mi lesz ebből? Örök életet nyerhetünk általa. János apostol még ezt is írta:


„Én, János, testvéretek és részestársatok a nyomorúságban, a királyságban és a kitartásban Jézussal közösségben, a Pátmosznak nevezett szigetre kerültem, mert az Istenről beszéltem és Jézus mellett tanúskodtam” (Jelenések 1:9).


Tudod kérdező, ha hiszed, ha nem, mi, Jehova Tanúi szintén "Jézussal közösségben" beszélünk Istenről és akit elküldött, Jézusról!


Meg szabad kérdeznem, hogy ti miért csak Jézusról beszéltek? Persze ez inkább költői kérdés volt. :-)

2015. júl. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
58%

mi keresztények nem csak Jézust szeresük és tiszteljük.

hanem az atyát is!

mi is azt valljuk hogy a mindenható atya.

Jézus is ezt tanította.

de!.

Jézus az ö fia,tehát ő is isten.

mért ne imádkozz hatnánk ő általa?,vagy mért ne tisztelhetnénk öt is?.


hisz Jézus azt is mondta hogy, senki sem mehet atyám országába csak is én általam.


vagy pld Péternek ,Péter,ahogyan atyám nekem adta a meny kapuinak kulcsait,úgy adom azt én most teneked.


vagy és ott fog ülni a fiú az agya jobbján,hogy ítélkezzenek ember és lelkek felet.


szerintetek az atya meg köszöni nektek hogy öt szeretitek de a fiát nem?.


nem gondoljátok hogy azért megérdemelne némi tiszteletet amiért oly szenvedés által meg halt értünk?.


mert úgy szerette isten az embereket hogy az egy szülőt fiát küldte a megmentéséért.


hogy aki hisz benne és az atyában az el ne vesszen,és örök élete legyen.

ö általa.

2015. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
83%

Nincs semmiféle bizonyságuk, ez jól látható a hozzászólásaikból. Amúgy még a kérdést sem értik és provokációnak tartják. Rendkivül érzékey, ingerlékeny nép. Ha egyszerű kérdést is steszel fel nekik, akkor már egyből hivatkoznak, hogy gyűlöli őket a világ. Összekeverik a szezont a fazonnal. Látszik Jézus iránti tiszteletlenségük és lenézésük, figyelmen kivül hagyják, amit Jézus mondott "Én vagyok az út, az igazság, az élet" " Senki sem mehet az atyához csak én általam "

KIábrándító, hogy elhiszik magukról, hogy csak Ők az Igazság birtokosai és a helyes imádat csak náluk van.

Rendkivül lenézőek. Amúgy érdekes, hogy Jézusról nevezik magukat de semmit sem cselekednek,a mit Jézus tett. Igazi materialista keresztények.

Sok ember felé szolgáltunk már, akiknek sikerült közülük kijönni és ondhatom az egyik legkeményebb szolgálat feléjük van, mert lelkük, szabad akaratuk, érzelmeik teljesen tönkre vannak téve. Hihetetlen manipuláció alatt állnak. Volt egy volt Tanú, aki felé 3 évig szolgáltunk mire elfogadható állapotba került.

" Aki az én nevemben Szent Szellemet kér, annak adok "....ŐK nem kérnek, mert félnek a Szellem megnyilvánulásaitól. Nincs ISten megígazító kegyelm köztük és ez a baj

Elmével, értelemmel akarnak kzelíteni Isten felé nem a szív őszinteségével.

Akik kijöttek közülük nagyon nehéz utána egy teljes evangéliumi gyüleketbe beplántálni őket annyira ellene állnak Isten természetfeletti erejének.

Összességében a lelkigondozott ex-ankról az alábbiak mondhatóak el

- vallásos démonok tömkelegei

- megtévesztő szellemek jelenléte

- Hitetlenség

- elmebeli megkötözöttség

- Kiszolgáltatottság

- Kisebbrendúség érzés

- Borderline személyiségzavar

- Paranoid tünetek

2015. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:

"Meg szabad kérdeznem, hogy ti miért csak Jézusról beszéltek? Persze ez inkább költői kérdés volt. :-)"



költői kérdés, mi? versesköteted címe: szeretek megítélni mindenkit.


szóval, a következők miatt beszélnek csak Jézusról:


mert Jézus követőinek kell lennünk, nem Isten követőinek, sem nem a zrt követőinek. ha Jézust követed, Istenhez fogsz jutni. ha Istent akarod követni,sohasem jutsz Istenhez, mert akinél nincs a fiú, annál az atya sincs.


Jézusnak adatott minden hatalom az égben, és a földön.


Jézus a király, nem a Teremtő. a királynak kell engedelmeskedni MOST. és, természetesen, ha neki engedelmeskedsz, megfelelsz a Teremtőnek is. ti nagyon háttérbe szorítjátok Jézust, mert a Teremtőnek akartok megfelelni. ez helytelen. ugyanezt tették az írástudó farizeusok is, emlékszel? ne ess abba a hibába, mint ők. a keresztény szó ezt jelenti: Jézus követője. a tanúkat azért nem tartják kereszténynek, mert nem Jézust, hanem Jehovát akarják követni. vagy a zrt tanítását. nem tudom, érted-e? CSAK JÉZUST KÖVETVE LEHET ELJUTNI AZ ATYÁHOZ. HA A BIBLIÁT KÖVETED, NEM LEHET. HA A ZRT-T, NEM LEHET, HA JEHOVÁT, NEM LEHET.


CSAK JÉZUST KÖVETVE... jelenleg nincs másra szükségünk, csak Jézusra. és ez Isten akarata, ő akarta, hogy így legyen, benne van a bibliában. ezért vagyunk mi testvérek, mert Jézust követjük. ha te Jehovát követed, akkor is azok vagyunk, mert a szíved mélyén biztos ott van Jézus is, mégha a zrt a lehető legkissebre is akarja csökkenteni az Ő szerepét...

2015. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
0%

"mi keresztények nem csak Jézust szeresük és tiszteljük.

hanem az atyát is!

mi is azt valljuk hogy a mindenható atya.

Jézus is ezt tanította.

de!.

Jézus az ö fia,tehát ő is isten.

mért ne imádkozz hatnánk ő általa?,vagy mért ne tisztelhetnénk öt is?."


Azzal "de" szócskával tulajdonképpen elrontottál mindent, mivel onnan kezdted el azt a mesét, amit nektek tanítanak "igazságként", de nem a Biblia tanítja.

A Biblia SEHOL sem tanítja, hogy "azért, mert Jézus Isten Fia, ezért Ő is Isten". Az Isten szó bibliai használata szerint, mint magas rangú személyt, Jézust is Istennek nevezik néhányszor, de ez a szó más magas rangú emberre is vonatkoztatva van. Ez kifejezés nem 'fajt' jelöl, hanem rangot, címet, melyet így még Sátánra is értelmezi a Szentírás.


Senki sem állítja, hogy nem imádkozhatunk Jézus "által", sőt ezt parancsolja Isten Szava, de NEM JÉZUSHOZ imádkozunk, hanem ésszerűen "Jézus által", vagy keresztül (mint közbenjárón keresztül) Istenhez.


"szerintetek az atya meg köszöni nektek hogy öt szeretitek de a fiát nem?."


De ez hazugság! Ezzel csapnak be benneteket. Te sem tudod miről beszélsz, hiszen semmivel sem tudod alátámasztani a Bibliából, amit írsz. Mond, MIBEN NEM KÖVETJÜK Jézus példáját és miben nem cselekedjük azt, amit elvár tőlünk Isten????


Jézus ezt mondta: „Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát” (Máté 7:21).


Látod? Égi Atyjának, vagyis az "egyedüli igaz Istennek" az akaratára hivatkozott Jézus, nem a sajátjára!


Milyen alapon ítélsz te (és az többi félrevezetett társad) meg bennünket, miszerint "nem tiszteljük" Jézust? Mert nem imádjuk, mint azt az Istent, akit Jézus is imádott és az "EGYEDÜLI IGAZ ISTENNEK" nevezett?!!


Ha Jézus példáját kell követnünk, akkor nem-e nekünk is ahhoz az EGYEDÜLI IGAZ ISTENHEZ kell imádkoznunk, akihez Ő is mindig imádkozott??? Ha Jézushoz imádkoznak egyes magukat kereszténynek vallók, azzal az Ő példáját követik? Mikor imádkozott Ő saját magához????

2015. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
0%

"Látszik Jézus iránti tiszteletlenségük és lenézésük, figyelmen kivül hagyják, amit Jézus mondott "Én vagyok az út, az igazság, az élet" " Senki sem mehet az atyához csak én általam ""


Mit is jelent Jézus "által" Istenhez fordulni? Azt, hogy Isten helyett Jézushoz imádkozol?


"KIábrándító, hogy elhiszik magukról, hogy csak Ők az Igazság birtokosai és a helyes imádat csak náluk van."


A első sz.-i tanítványok vajon elhitték ezt magukról? :-)


A szent szellem erejéről és élő hatásáról beszélsz, de ez a szellem valójában nem lehet a szent szellem nálad, mert ha az lenne, igazat írnál rólunk és nem hazugságokkal vádolnál!

2015. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!