Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Próbaidő alatti felmondás...

Szuperpocok kérdése:

Próbaidő alatti felmondás esetén miért nem indokolhatom meg, hogy miért mondok fel?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy per is lehet ebből, de miért?


Még próbaidő alatt vagyok egy cégnél és kínálkozott egy számomra jobb lehetőség és tervezem, hogy felmondok. Nekem valahogy nem tetszik az, hogy csak úgy benyújtom a papírt a főnöknek és csá...szeretném korrektem megindokolni.



2018. jan. 14. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megindokolhatod, nem tilos.
2018. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Próbaidő alatti felmondás esetén NEM KELL megindokolni, miért mondasz fel. Szóval a felmondó papírodra nem kell indoklást írni. Ugyanakkor az ember alaphelyzetben nem szótlanul löki oda a felmondó papírját a főnökének, hanem normálisan megbeszéli vele, mikortól, miért szeretne elmenni.
2018. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

A próbaidő alatti felmondást indokolhatod, ha akarod.


De önmagadtól nem kötelező.


Azonban, ha megkérdezi a főnök, hogy miért mondasz fel, akkor viszont - a közhiedelemml ellentétben - kötelező indokolni a próbaidős felmondást is.


Ezt sokan nem tudják egyébként.

2018. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Megindokolhatod de kutyát nem fogja érdekelni
2018. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló! Lássuk a törvény ide vonatkozó passzusát!
2018. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

5 - ÖS!


Ez a rendeletésszerű joggyakorlás (együttműködés követelménye, joggal való visszaélés tilalma, jóhiszeműség, tisztesség követelménye) alapkövetelményéből vezethető le.


Nincs konkrét jogszabályhelye, de nem is kell.


De ha mindenképpen jogszabályhelyet akarsz : Mt. 6. § (2) bek.


Bár kétségtelen, hogy ebből az alapelvből történő levezetése a fent említett indokolási kötelezettségének, azért igényel némi áttételes gondolkodást.

2018. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!