Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Felmondás után kötelezheti-e a munkáltató a volt munkavállalót az elmaradt munkája elvégzésére? Adhat-e fegyelmit utólag az el nem végzett munka miatt?

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, felmondás, fegyelmi

2017. nov. 2. 20:48  Privát üzenet  

A válaszok

Ha még fennáll a munkaviszony, akkor természetesen igen. Fegyelmit még a felmondási idő alatt is adhat, a kettő nem függ egymástól. A "sima" felmondás akár azonnali hatályúra is átválthat, ha a dolgozó okot ad rá (ittasan jelenik meg, meglopja a munkáltatót, stb.)

Persze ez fordítva is igaz.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. nov. 3. 05:04 Privát üzenet

Részemről csak ez aggályos:

"Adhat-e fegyelmit utólag " Utólag? Ez pontosan mit jelent?

# 2/4Időpont 2017. nov. 3. 05:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Próbaidő alatt a felmondás azonnali. Nem áll fenn a munkaviszony.

# 3/4Időpont 2017. nov. 3. 21:52 Privát üzenet
Akkor a válasz adott. Nincs munkaviszony, közötök sincs egymáshoz, innentől kezdve milyen munka elvégzésére is kötelezhetne?!?!?

# 4/4Időpont 2017. nov. 4. 08:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy munkaszerződésnél a munkáltató hivatkozhat utólag arra, hogy "bocs elírtuk a szerződést"?
Ha a múlt év közepétől munkanélküli vagyok, és a munkáltató bent fogott 7 nap szabadságomat, köteles-e utólag kifizetni?
Az adóbevallásnál az jeleztem, hogy a munkáltató készítse el számomra, utólag viszont a NAV által kérném az egyszerűsített bevallást, módosításra van lehetőségem?
Áramszünet miatti munkaszünet miatt utólag adhat kötelező szabadságot a munkáltató?
Ha a Profession.hu oldalon nem regisztrálok, hanem csak elküldöm a "jelentkezés" gombra kattintva a pályázatom és utólag sem erősítem meg a regisztrációm (x nap után törlődik),...
Ha study tourra/tanulmányi utra megyek egy utazási irodátol és én fizetem, azt szabadságnak fogják beirni, vagy kifizeti utolag majd a munkáltato? Ebéd jegy jár arra az időre?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!