Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallás vagy Isten?

Vallás vagy Isten?

Figyelt kérdés

Sokan (akik nem hisznek Istenben) látva egy nagy egyházat, elítélik, hisz sok ember aki magát kereszténynek vallja, képmutató! És hogy ezt egy nem hívő elítéli, az teljesen érthető! De, egy képmutató keresztény és Isten nem ugyanaz. És sajnos azok a keresztények, akik nem Isten Igéje szerint élnek ilyen gyalázatot hoznak Istenre, hogy a nemhívő embereket mégjobban eltaszítják tőle!

Minden nem hívő embernek üzenném: nem az emberekben kell keresni az Istent, mert mindenki esendő, hanem a Bibliában!

A Bibliában van szó arról, hogy a föld kerek, és ha nem olvasták ezt a középkor hívőnek tartott emberei, azért nem Isten a hibás! Isten igenis létezik, ezt bizonyítani tudom, bár csak tapasztalattal, nem egy matematikai egyenlettel, ahogy várják az emberek, hogy bevizonyítsák, hogy A Teremtő=Isten...

remélem senkit sem sértettem meg! És kérlek, ne gyalázzátok Isten, bárki legyen az, mert mi tudatlan emberek nem tudjuk bebizonyítani, hogy létezik!

Én csak egyet tudok mondani: Legyen áldott az Ő neve!



2018. jan. 17. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

van még?

/ saját lelkeddel, saját hiteddel foglalkozz, ne ítélkezz mások felett

2018. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg barátom.

Istennek az ateisták is kedvesek.

Hiszen ők is foglalkoznak az istenséggel. Még ha olymódon is, hogy tagadják.

Isten csak a közömböseket nem szereti - akiknek mindegy, hogy van-e vagy nincs.


Heller híres regényében A 22-es csapdájában Yossarian kapitány gyalázza az Úristent. A barátnője sikoltozni kezd:

- Nem engedem, hogy így beszélj róla!

- Miért? Tudtommal te is ateista vagy, nem hiszel Istenben.

- Igen, de az az Isten, akiben én nem hiszek, jóságos, igazságos, szereti az embereket...Nem olyan utálatos, mint akiben te nem hiszel.

2018. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A Bibliában van szó arról, hogy a föld kerek"

Pont ez a gond. A kerek az nem gömbölyű!

Az pedig, hogy az egyházban nem hiszel, de egy sok 1000 éves könyvben pedig igen, az nem sokkal jobb.

2018. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit megbántani. Egyáltalán nem ítélkezem mások felett, nem szóltam meg senkit, csak látom, hogy mindenütt mekkora ellenkezés van, és nem éri meg ellenkezni e miatt.

És én nem egy 1000 éves könyvben hiszek, hanem azokban a tapasztalatokban, amin át mentem életem során! Többször voltam a “halál árnyékának völgyében” és Ő velem volt! Hiszem, hogy nincsenek véletlenek!

Végül is minden ember saját magán tapasztalja, hogy létezik Isten, és arra kérek minden nem hívőt, hogy amikor majd megérzi, hogy Isten kezében van, azután beszéljen ellene! Nincs mit ezen vitatkozni! Mindenki tartsa tiszteletben a másik ember hitét, és Istenét!

2018. jan. 18. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!