Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, hogy...

Miért hiszi mindenki, hogy kontaktlencse van a szememben? Mit csináljak, hogy ne higgyék azt?

Figyelt kérdés
12 éves leszek és nagyon kék színű a szemem. Ennyire kék színű szemet még sosem láttam mint amilyen az enyém. Most átmentem egy másik suliba és mindenki azt hiszi hogy folyton színes kontaktlencse van rajtam. Mindenki mondja, hogy 12 évesen minek, egyáltalán lehet hogyha 12 éves vagyok? Utálok hozzányúlni a szememhez nem is tudnék berakni kontaktlencsét. Meg azt is mondják, hogy kontaktlencsébe nem szabad aludni, de nekem nincs semmi a szememben nagyon idegesít, hogy mindenki azt hiszi van kontaktlencsém. Mit kellene tennem, hogy nem higgyék azt?

2018. jan. 25. 13:43
 1/2 anonim válasza:
Ne foglalkozz vele, senkinek nem tartozol magyarázattal. Egyébként az egyik rokonomnak szintén olyan jeges kék színű szeme van, hogy az már-már ijesztő, de igazán különleges. Legyél rá büszke.
2018. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

> Miért hiszi mindenki, hogy kontaktlencse van a szememben?


Megválaszoltad: „12 éves leszek és nagyon kék színű a szemem. Ennyire kék színű szemet még sosem láttam mint amilyen az enyém.”


> Most átmentem egy másik suliba és mindenki azt hiszi hogy folyton színes kontaktlencse van rajtam.


Ő dolguk. Mindenki abban hisz, amiben akar.


> Meg azt is mondják, hogy kontaktlencsébe nem szabad aludni


Ez így igaz.


> nagyon idegesít, hogy mindenki azt hiszi van kontaktlencsém


Leszel-e ettől: csúnyább, hülyébb, szegényebb, betegebb? Nem. Akkor az idegesség felesleges elfoglaltság.


> Mit csináljak, hogy ne higgyék azt?


Miért kellene bármit is csinálni? A legegyszerűbb, a legkevesebb időt, energiát igénylő dolog, ha nem csinálsz az égadta világon semmit. Akár rá is hagyhatod a dolgot a többiekre, ha megkérdezik, hogy te kontaktlencsét hordasz, akkor mondhatod, hogy igen, persze. Azt is mondhatod persze, hogy nem, ez az eredeti, valódi szemszíned. Hogy ezt elfogadják-e, meg tudják-e emészteni, az legyen az ő problémájuk. Ha megmondják, hogy 12 évesen ez felesleges, mondhatod, hogy igen, az. Ha felhívják a figyelmedet, hogy nem jó kontaktlencsében aludni, válaszolhatod azt, hogy valóban nem jó dolog. Idővel megemésztik majd.

2018. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!