Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek bele a rappelesbe...

Hogy kezdjek bele a rappelesbe? Hogy irjam az elso szamom?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Balázs kérdi, mi a tünet,

Oszt balra nézek, fáj a fülem.

Am. nem fáj, miért fájna?

Ide rímel, hogy sonkára.


Asszem érted..

2018. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
33%

Ha azt se tudd hogy irj szöveget akkor miert akarsz rappelni?(: Ha valamihez nem ertesz ne eroltesd :D


18L

2018. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre a másodikra ne hallgass, bármit ki lehet tanulni.. bármit.. 18 évesen hogy osztja az észt.. hallod bújj el. Első vagyok amúgy.. Sok szót kell ismerni, figyelni kell a szótagszámra, a rímre és persze a témára. Nem nehéz. Gyakorlás, hajrá.
2018. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
26%

Második vagyok. Ha bele gondolsz alap dolog lenne amiket leirtal akarkinek hogy szotag szam rimeles meg tartalom legyen stb. Ezeket ha meghallgatunk egy számot mi is látjuk hogyan épül fel :)

Ha valaki ezt tudja akkor el kell tudnia indulni. Ha nem tudja ezt se akkor ott felesleges eroltetni ;)

2018. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bármit ki lehet tanulni profi szinten a nulláról indulva, nem feltétlen kell tudnod alapból, hogy hogyan épül fel egy dal.. azt is meg lehet tanulni. Pl. én is ki tudom rakni a rubik kockát, és az életem árán nem jöttem volna rá magamtól az algoritmusokra.
2018. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak ne gengster rapper legyél aki azt nyomatja milyen szar az élet.. akkor inkább ne rappelj. Próbálj valami értelmeset ha már szöveget tömsz.
2018. jan. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat a masodikon kivul :D :)
2018. jan. 26. 13:53
 8/8 anonim válasza:
100%

Én először csak szövegeket kezdtem el írni, a szövegeim minden embernek akinek megmutattam, tetszett. Úgy gondoltam, szerzek zenei alapot és rárappelem. Igaz, még egy kis gond van a levegő beosztásával de gyakorlat teszi a mestert! Első lépés: találj egy témát, amiről szólni fog a rapp. Én például olyan rappszövegeket szoktam gyártani, amiben nem csak értelem van, de egy kis érzelmet is nyújt. Egy-két szövegem van talán, ami az élettel kapcsolatos, de abban sem az a főtéma, hogy milyen szar, hanem elmesélem a véleményemet, min kéne változtatni.

2. lépés: ne konyhanyelven fogalmazz, hanem vidd át "átvitértelembe", amőgy meg fontos az értelem is, de a legfontosabb a rapp-nél, hogy hogyan hangzik. Mert a gyorsrappeknél, hallás útján nem kis biztos hogy meg tudják érteni.

3. Szerezz egy jó alapot (én mondjuk ezt preferálnám első lépésnek mert könnyebb úgy ütemezni a szótagszámot, meg a többit hogy van egy határ a szemem előtt)


Először eddig juss el! Ha nem világos valami, vagy kérdésed van, írj rám privátban. Remélem tudtam segíteni. :)

2018. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!